Transmisja nabożeństw z naszej kaplicy
Kliknij aby zobaczyć.


1 Niedziela Wielkiego Postu 6.III.2022


1. Dziś jest 1-sza niedziela marca: po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu:
● w poniedziałek (7 III) wspomnienie św. Perpetuy i Felicyty, Męczennic.
● we wtorek (8 III) wspomnienie św. Jana Bożego, Zakonnika. Jest to Międzynarodowy Dzień Kobiet - pamiętajmy o modlitwie w intencji niewiast.
● w środę (9 III) wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, Zakonnicy. W tym dniu o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego , pod przewodnictwem Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego,  będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna za ocalenie Białegostoku, w 33 rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor. W naszej kaplicy adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30. O pokój na świecie.

3. za tydzień (13 III) jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami oraz 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Przed kościołem zbiórka do puszki na Misje - AD GENTES. Spotkanie dzieci przed I komunią św. godz. 12.00.

4. Szkoła Podstawowa Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku ogłasza nabór dzieci do oddziału przedszkolnego - grupa “0” i klas I na rok szkolny 2022/2023. Trwa też nabór do Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny  .

5. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszym kościele:
● DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 17.15, a w niedzielę po Mszy o 12.00.
● GORZKIE ŻALE: w środy i soboty po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach oraz w rekolekcjach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

6. REKOLEKCJE Wielkopostne rozpoczną się przed niedzielę Palmową (piątek, sobota, niedziela) 8, 9 10 kwietnia. Poprowadzi rektor Seminarium Duchownego w B-stoku, ks. Marian Strankowski.

7. Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ, które są do wzięcia ze stolików przy wyjściu z kościoła. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i składając ofiarę do skarbonki, możemy pomóc ludziom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (24 V). Możemy też składać produkty spożywcze na paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii.

8. Ukazał się nowy numer "Dróg Miłosierdzia". Do każdego egzemplarza dołączona jest książeczka z Drogą Krzyżową według rozważań bł. ks. Michała Sopoćki. Temat tego numeru  "Czas nawrócenia" związany jest z rozpoczętym właśnie okresem Wielkiego Postu. Rycerz Niepokalanej.

9. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: na tacę i konto bankowe.
Na seminarium duchowne zebrano 3661zł. W ubiegłą niedzielę na Budowę naszego kościoła zebrano 4160zł. Na pomoc uchodźcom z Ukrainy 5493zł.

10. We wtorek 8 marca zapraszam na spotkanie w związku z 25 rocznicą powstania naszej parafii godz. 19.00 w salce na plebanii.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia!