Transmisja nabożeństw z naszej kaplicy
Kliknij aby zobaczyć.


5 Niedziela Wielkiego Postu 3.IV.2022


1. Dziś 1-sza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie NS, adoracja, oraz Gorzkie żale.

2. REKOLEKCJE Wielkopostne rozpoczną się w tym tygodniu przed niedzielę Palmową (piątek, sobota, niedziela) 8, 9 10 kwietnia. Poprowadzi rektor Seminarium Duchownego w B-stoku, ks. dr Marian Strankowski. Msze odbędą się w piątek i sobotę w godzinach 7:00, 16:30, 18:00 a w niedzielę według porządku niedzielnego.

3. Parafialny Zespół CARITAS zbiera artykuły na paczki świąteczne dla ubogich z naszej Parafii. Można  przynosić żywność o długim terminie ważności. Dary te można składać do kosza przy obrazie Matki Bożej. Można też złożyć ofiarę na zakup tych rzeczy.

4. Rozprowadzane są świece paschałki do liturgii Wigilii Paschalnej oraz zapalimy podczas śniadania wielkanocnego. Ceny: paschałek duży - 15 zł., paschałek mały - 10 zł. Zakup świecy wspiera dzieła CARITAS.

5. W tym tygodniu obchodzimy:
● 1-szy czwartek miesiąca (7 IV) - módlmy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. Za tydzień (10 IV) Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.

7. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszym kościele:
● DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 17.15, a w niedzielę po Mszy o 12.00.
● GORZKIE ŻALE: w środy i soboty po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział można uzyskać odpust zupełny

8. Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek (8 IV) o godz. 19.00. Przejście z Katedry do kościoła św. Rocha. Przewodniczy Abp Józef Guzdek.

9. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne: * II tura: od 3 do 5 kwietnia w Katedrze. Głosi O. Luca Bovio. Rozpoczęcie o godz. 19.30.

10. BÓG ZAPŁAĆ! za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu nowego kościoła.

11. AWSD w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) w dniach 22 - 24 kwietnia 2022 r. Szczegóły na stronie internetowej AWSD.

12. Ukazał się nowy numer czasopisma “Drogi Miłosierdzia” poświęcony Świętom Wielkanocnym. W numerze m.in.: rozmowa z dyrektorem Caritas Archidiecezji, o wojnie na Ukrainie, o Niedzieli Miłosierdzia Bożego oraz wiele innych ciekawych artykułów (4 zł./egz.). Nowy Rycerz Niepokalanej. Zapraszamy do lektury.

13. Zachęcamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w środy 17.30.  Szczególnie gorąco módlmy się o POKÓJ na Ukrainie, w Polsce i na całym świecie.

14. Próba scholii w sobotę o 14.00 na plebanii w salce.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia!