Transmisja nabożeństw z naszej kaplicy
Kliknij aby zobaczyć.


1 Niedziela Adwentu - 27 XI 2022


1. Dziś rozpoczyna się ADWENT - czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście PANA JEZUSA. Msze święte o Matce Bożej w Adwencie - RORATY - będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18:00 i w soboty o godz. 7:00. ZAPRASZAMY!

2. Dziś poświęcenie opłatków wigilijnych, które można nabywać w zakrystii i na plebanii. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.

3. W tym tygodniu:
- we środę (30.XI) święto św. Andrzeja, Apostoła i adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30.
- 1-szy czwartek grudnia (1 XII) - modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
- 2.XII to 1-szy piątek miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych.
- 1-sza sobota grudnia (3 XII) - czcimy Niepokalane Serce NMP. Od 17:15 adoracja Najświętszego Sakramentu i wymiana tajemniczek różańcowych.

4. W następną niedzielę (4 XII) 1-sza miesiąca - adoracja Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 10:00. Jest to także XXIII Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu będą zbierane ofiary do puszki na Kościół na Wschodzie. Taca na potrzeby Archidiecezji.

5.  Od dziś CARITAS  rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są świece duże po 25 zł i świece małe po 15 zł. Całkowity dochód na pomoc dla ubogich. Przy obrazie Matki Bożej możemy składać produkty na paczki świąteczne dla ubogich.

6. Zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia księży opiekunów, zelatorów i członków Żywego Różańca z wszystkich parafii Archidiecezji Białostockiej. Odbędzie się on w sobotę 10 grudnia 2022 r. Poprowadzi go ks. Michał Będziński, ogólnopolski referent Papieskich Dzieł Misyjnych. Rozpoczęcie o godz. 10:00 w budynku Kina Ton, następnie Msza św. o godz. 12:00 w katedrze, przewidywane zakończenie o godz. 14:00.

7. REKOLEKCJE ADWENTOWE parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 4, 5, 6  grudnia br., niedziela, poniedziałek, wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19:30 w starym kościele Farnym w Białymstoku. Rekolekcje prowadzi o. Aleksander Jacyniak, jezuita.

8. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza do udziału w Adwentowych Rekolekcjach dla (Nie)Sakramentalnych. Odbędą się one w starym kościele Farnym  w dniach 7, 8 grudnia 2022 r. (środa i czwartek) o godz. 18:00. Do udziału zapraszamy wszystkich, w sposób szczególny osoby, które z racji na skomplikowaną sytuację życiową nie korzystają z pełni życia sakramentalnego. Temat rekolekcji: "Spotkanie przy studni".

9 Kuria Metropolitalna Białostocka uprzejmie informuje, że od I Niedzieli Adwentu, tj. od 27 listopada br. w kaplicy parafii pw. NMP z Guadalupe przy ul. Wrocławskiej 8 w Białymstoku, o godz. 14:00. będą odprawiane Msze św. w języku białoruskim dla wiernych obrządku łacińskiego (należących do Kościoła Rzymskokatolickiego). Msze św. odprawiane będą we wszystkie niedziele, uroczystości nakazane i ważniejsze święta.

10. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii oraz wpłacane na konto parafialne.

11. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii piątek, sobota, niedziela 16, 17, 18 grudnia. Poprowadzi ojciec franciszkanin z Niepokalanowa.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - wielu łask Bożych, dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!