Schola dziecięco-młodzieżowa
„Gwardia Przemienienia”

Powstała w 2012 roku . W naszym repertuarze można znaleźć wiele pieśni i piosenek religijnych. Do scholi należy około 25 osób, niektóre z nich uczęszczają regularnie, inne mniej :p Scholę pod opieką ks. Marcina Kuczyńskiego prowadzi Joanna Łapińska a na gitarze gra Natalia Łapińska.

Nasz śpiew rozbrzmiewa przy akompaniamencie gitary, a czasem przy akompaniamencie djembe, marakasów, tamburynu... Śpiewem ubogacamy przede wszystkim liturgię Mszy świętej dziecięcej o godz.12:00 w każdą Niedzielę, ale również inne uroczystości organizowane w naszym kościele takie jak: Pasterka, Triduum Paschalne, Wmurowanie Kamienia Węgielnego czy Dzień Palenia Świec .

Działalność naszej scholi nie ogranicza się tylko do śpiewu podczas Mszy św. Braliśmy udział w Wigilii Fundacji „Pomóż im”, odwiedzaliśmy naszych parafian z Gwiazdą czy śpiewaliśmy podczas koncertu Kolęd w naszej parafii.

Wiemy, że trening czyni mistrza, dlatego wszystkie dzieci i młodzież myślące o śpiewaniu muszą pamiętać, że bycie członkiem scholi to nie tylko miłe towarzystwo i wspólna zabawa, ale regularne próby, na które serdecznie zapraszamy. Próby odbywają się w Soboty o godz. 9:00 i w Niedzielę o godz.10:00 w sali w Domu Parafialnym. Schola jest otwarta na nowych członków- tych dużych i tych małych -których zapraszamy bezpośrednio na próbę scholi. Mimo licznych zajęć takich jak szkoła, studia czy praca, zawsze staramy się znaleźć czas aby śpiewem wspólnie chwalić Naszego Pana Śpiew nas łączy, śpiew pozwala nam wyjść z trosk i kłopotów, śpiewem w myśl sentencji św. Augustyna - można podwójnie się modlić. "Śpiewając głosem, śpiewając sercem, śpiewając ustami - śpiewamy swoim życiem"


Modlitwa przed próbą scholi
Panie Boże Wszechmogący! Żródło wszelkiego dobra i piękna! Ty zechciałeś, aby człowiek muzyką i śpiewem głosił dzieła Twej wielkiej miłości! Gdy za chwilę będziemy wznosić swoje głosy ku Tobie, prosimy, wytęż nasz słuch na Twoje słowo, daj wrażliwość na piękno i harmonię, wzmocnij nasze głosy i pomóż zrozumieć słowa, które będziemy dziś śpiewać. Przyjmij Panie wszystko, co pragnę Tobie ofiarować: każde uderzenie serca i każdy oddech, każde słowo i każdy gest, każdy uśmiech i każdy trud. Wszystko, co teraz będę czynić, chcę Tobie ofiarować. Pieśni pełne ducha, niech staną się moją modlitwą uwielbienia i wyrazem mojej wiary w Ciebie. Pomóż nam ochoczo i z pełnym zaangażowaniem spełniać naszą posługę i tak, jak św. Cecylia nie tylko ustami, ale i całym sercem śpiewać na Twoją cześć. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa po próbie scholi
Boże, Wielki i Piękny, zbyt małe są moje słowa, aby Cię uwielbić. Przyjmij to, co mogłam Ci ofiarować. Niech w moim sercu lśni Twój Majestat, dla którego pragnę żyć, który pragnę ogłaszać i któremu pragnę śpiewać. Amen.

Modlitwa Przed Mszą Świętą
Panie Jezu! Oto na głos kapłana za chwilę przybędziesz na ołtarz, aby się ze mną spotkać. Pragnę śpiewać Tobie, Mocy moja, i głosząc Twą chwałę wargami - sercem być przy Tobie. Spraw, niech w mojej duszy spragnionej Ciebie, rozbłyśnie Twe światło i niech przeniknie ją Twój głos tajemniczy!Amen.

Modlitwa po Mszy Świętej
Dziękuję Tobie Panie za spotkanie przy Twoim ołtarzu, za skarb Twej obecności, który wypełnia do głębi me serce! Pragnę głosić piękno, które we mnie rozkwita. Daj mi całym swoim życiem wyśpiewać Tobie pieśń miłości. Amen.