Wersja językowa / Language


Wizyta Ks. Proboszcza w USA

W dniach 1 - 25 czerwca 2018r. ks. proboszcz Grzegorz Malewicz przebywał w USA w celu nawiązania współpracy z Amerykańską parafią w diecezji Springfield i odwiedzenia rodziny w Chicago.

Zaproszenie wystosował ks. biskup Tomasz Paprocki z którym spotkałem się na kolacji. Udałem się do parafii gdzie pracuje mój kolega ks. Marek Kasperczuk i to On mnie wprowadzał i ukazywał parafie w której posługuje. Ks. Marek ma do obsłużenia 3 kościoły: Św. Mary w Saint Elmo; św. Klary w Altmont; św. Anny w Edgewood. Raz w tygodniu odwiedza dom spokojnej starości. Z miejscowymi parafianami spotykałem się w kościołach na Mszy św. a następnie w salce przy kościele. Spotkanie zaczynało się od modlitwy, następnie spożywaliśmy posiłek, każdy coś przyniósł. Opowiadałem o naszej parafii, wspólnotach i grupach przy parafii, o nabożeństwach i zwyczajach w Białymstoku i diecezji. Zapoznałem z błogosławionym ks. Michałem Sopoćko, ks. Jerzym Popiełuszko i bł s. Bolesławą Lament. Sokółka i cud Eucharystyczny, oraz o sanktuarium w Katedrze Matki Ostrobramskiej, sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Różanymstoku, Krypnie, Juchnowcu, Świętej Wodzie. Wiele pytań było o te miejsca. Zapytywano również ile kosztuje bilet samolotem do Polski, jakie ubrania są potrzebne do zabrania i jakie mamy jedzenie. Bardzo miło i życzliwie zostałem przyjęty przez parafian.

Miałem wycieczkę do Saint Louis byłem na szczycie - Gateway Arch – skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Odwiedziłem Kurię i spotkałem się na obiedzie z kanclerzem (monsinior). Zwiedzałem Springfild, dom prezydenta Linkolna, parlament, katedrę.

Parafianie z USA wyrazili chęć przyjazdu po Polski i do naszej parafii.

Serdecznie zapraszamy i już czekamy. Dziękuję wszystkim za modlitwę.

Zdjęcia z podrózy

podróż do USA
podróż do USA
podróż do USA
podróż do USA
podróż do USA
podróż do USA
podróż do USA
podróż do USA
podróż do USA
podróż do USA