8 Niedziela zwykła 27.II.2022


1. Dziś rozpoczyna się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Jest to czas przebłagania Boga za grzechy pijaństwa i podejmowania decyzji o trzeźwości i abstynencji od wszelkiego alkoholu.

2. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej, zaprasza na spotkanie członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku w czwartek (3 III) br.

3. W tym tygodniu:
● we wtorek (1 III) Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych czyli  Niezłomnych.
● w środę (2 III) POPIELEC - rozpoczyna się WIELKI POST. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat).
● I-szy czwartek (3 III), modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
● I-szy piątek (4 III), czcimy NSPJ, Kapłani w I-szy piątek odwiedzą chorych w domach w godzinach porannych.
● I-sza sobota (5 III) miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Maryi.

6. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu, dni modlitw o ducha pokuty (środa, czwartek, piątek).

7. W piątek (4 III) uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej. Msza św. będzie sprawowana o godz. 18.00 w kościele św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku.

8. W piątek (4 III) Episkopat Polski wyznaczył dzień modlitwy i postu na przebłaganie za grzechy wykorzystywania seksualnego osób nieletnich. W tej intencji będzie odprawiona Droga Krzyżowa o godz. 17.15.

9. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszym kościele:
● DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 17.15 oraz w niedzielę po Mszy 12.00.
● GORZKIE ŻALE: w środy i soboty po wieczornej Mszy. W niedzielę po Mszy 10,00. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

10. REKOLEKCJE Wielkopostne rozpoczną się przed niedzielę Palmową 8, 9 10 kwietnia.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!