14 Niedziela Zwykła - 9.VII.2023


1. W lipcu i sierpniu Msze św. Niedzielne o godz. 8:00, 10:00 i 19:00.
Nie ma o 12:00, w tygodniu bez zmian.

2. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień III niedziela więc taca w całości na budowę naszego kościoła.

3. W tym tygodniu wspominamy
- wtorek (11 VII) św. Benedykta, opata, patrona Europy.
- środę (12 VII) św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
- czwartek (13 VII) św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników.
- sobotę (15 VII) św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła

4. Ukazał się kolejny numer "Dróg Miłosierdzia". Jego główny temat to "Z Bogiem na wakacjach". Znajdziemy w  nim artykuły na temat wartościowego spędzania wolnego czasu; o tym, dlaczego katolik powinien "zabrać Boga ze sobą na wakacje"; podpowiedzi dla rodzin, jak zadbać o relacje podczas urlopu, czy też o tym, jak poprzez piękno przyrody pogłębiać wiarę. Jeden z artykułów, wraz ze świadectwem pod tytułem "Może być inne życie", porusza kwestię wolności od alkoholu. Podczas urlopu i wakacji pomocą w modlitwie mogą być rozważania Ewangelii na wszystkie niedziele lipca i sierpnia. 4zł. Nowy Rycerz Niepokalanej, „Błogosławieni miłosierni” 5zł.

5. 37. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2021 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem "ŚWIĘTYMI BĄDZCIE". Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok - od 24 do 29 lipca b.r., w godz. 17:00 - 19:00, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2.
Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).
Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielrzymka.net.pl lub na facebook


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała! Spokojnych wakacji!