18 Niedziela Zwykła – Przemienienie Pańskie - 6.VIII.2023


1. Dziś odpust parafialny, Uroczystość Przemienienia Pańskiego, Chrystus objawia swoją chwałę, rozmawiając z Mojżeszem i Eliaszem łączy Stary testament z Nowym w jedną całość.

2. W sierpniu Msze Św. niedzielne o godz. 8:00, 10:00 i 19:00. Nie ma o 12:00, w tygodniu bez zmian.

3. Rozpoczął się miesiąc sierpień czas dobrowolnej abstynencji od alkoholu, zachęcamy do podjęcia się tego wyrzeczenia.

4. W tym tygodniu wspominamy:
- wtorek (8 VIII) wspomnienie św. Dominika, prezbitera
- środę (9 VIII) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy
- czwartek (10 VIII) święto. Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
- piątek (11 VIII) wspomnienie św. Klary dziewicy.

5. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. Rozpoczęła się budowa wieży.

6. Dziś zakończenie Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, główne uroczystości z Ojcem Św. Franciszkiem 6 sierpnia, Msza o godz. 10:00. Z Białegostoku uczestniczy spora grupa młodzieży. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży, która daje świadectwo wiary w Chrystusa.

7. Po Mszy o 10:00 procesja wokół kościoła a następnie zapraszam wszystkich ma piknik rodzinny, różne smakołyki i atrakcje. Godz. 14:00 zapraszamy na projekcję filmu „Prorok” to film fabularny o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. Wstęp wolny!
Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała! Spokojnych wakacji!