10 Niedziela Zwykła - 11.VI.2023


1. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. 18:00. W niedzielę po Mszy 10:00. Przez całą oktawę Bożego Ciała Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła, godz. 18:00.

2. W piątek 16 VI rozpoczynamy renowację misji parafialnych. Msze św. z nauką godz. 7:00, 16:30, 18:00. Dzień szczególnej modlitwy za zmarłych.
W sobotę 17 VI Msze św. z nauką godz. 7:00, 16:30, 18:00. Dzień szczególnej modlitwy za chorych. Prosimy o przywiezienie starszych, samotnych, chorych do kościoła aby udzielić sakramentu namaszczenia.
W niedzielę 18 VI Msze z nauką 8:00, 10:00, 12:00 suma na zakończenie misji; 18:00.
Po Mszy o 12:00 zapraszamy na festyn rodzinny na placu przy kościele. Różne atrakcje dla dzieci i dorosłych, skakance, dmuchańce, smakołyki. Proszę aby parafianki upiekły ciasto na festyn. Zapraszam do wzięci udziału w przygotowaniach i prowadzeniu.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
- w wtorek (13 VI) wspomnienie św. Antoniego Padewskiego
- w środę ( 14 VI) wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
- w czwartek (15 VI) zakończenie oktawy - Bożego Ciała. Na zakończenie poświęcenie wianków, oraz błogosławieństwo dzieci. Zapraszam serdecznie do udziału.
- w piątek (16 VI) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.
- w sobotę (17 VI) wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
Niedzielne Msze św. będą odprawiane w nowym kościele.

4. Zapraszamy do lektury czerwcowego numeru czasopisma “Drogi Miłosierdzia”. Przedstawione są w nim sylwetki trzech nowych kapłanów archidiecezji białostockiej wyświęconych 27 maja. Jeden z artykułów przedstawia św. Joannę Berettę Mollę, bohaterską mamę, która oddała swoje życie za życie dziecka, inny tekst mówi o spojrzeniu na dziecko z perspektywy mamy, jeszcze inny z kolei porusza problem agresji wobec dziecka i dziecięcej agresji. Jako pomoc duchowa na czerwiec mogą służyć: artykuł o duchowości eucharystycznej, rozważania na temat niedzielnych ewangelii oraz tekst Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zamieszczony na ostatniej stronie miesięcznika. Nowy Rycerz Niepokalanej.

5. Poniedziałek 19:15 spotkanie przed festynem na plebanii, zapraszam!

6. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień III niedziela miesiąca, taca w całości na budowę naszego kościoła.

7. W dniach 23 – 25 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 42 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Wyrusza 23 VI, ze Świętej Wody godz. 14:00.

Serdeczne podziękowania za udział w procesji Bożego Ciała, za udekorowanie ołtarzyków i trasy procesji i wszystkim którzy wzięli udział. Bóg zapłać.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!