16 Niedziela Zwykła - 23.VII.2023


1. W lipcu i sierpniu Msze Św. niedzielne o godz. 8:00, 10:00 i 19:00. Nie ma o 12:00, w tygodniu bez zmian.

2. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. W ubiegłą niedzielę na budowę naszego kościoła zebrano 6456. Dziękuję bardzo.

3. Dziś (23 VII) Światowy dzień dziadków i osób starszych.
Poświęcenie pojazdów za wstawiennictwem św. Krzysztofa, po każdej Mszy Św.

4. W tym tygodniu wspominamy
- poniedziałek (24 VII) św. Kingi, dziewicy.
- wtorek (25 VII) święto św. Jakuba Apostoła. Oraz błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
- środę (26 VII) św. Joachima i Anny, rodziców NMP
- piątek (27 VII) św. Szarbela Makhlufa prezbitera
- sobota (28 VII) św. Marii, Marty i Łazarza.

5. Ukazał się kolejny numer "Dróg Miłosierdzia". Jego główny temat to "Z Bogiem na wakacjach". Podczas urlopu i wakacji pomocą w modlitwie mogą być rozważania Ewangelii na wszystkie niedziele lipca i sierpnia 4zł.
Nowy Rycerz Niepokalanej, „Błogosławieni miłosierni” 5zł.

6. 37. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2023 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem "ŚWIĘTYMI BĄDZCIE". Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok - od 24 do 29 lipca b.r., w godz. 17:00 - 19:00, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2.
Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).
szelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielrzymka.net.pl lub na facebook.

7. Parafialny odpust 6 sierpnia Przemienianie Pańskie, chcemy zorganizować kolejny piknik z atrakcjami i smakołykami. W niedzielę, po Mszy 10:00 procesja a następnie piknik przy kościele. Będę prosić o upieczenie ciasta na 6 sierpnia.

8. We środę (26 VII) rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, główne uroczystości z Ojcem Św. Franciszkiem od 1 do 6 sierpnia. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży, która daje świadectwo wiary w Chrystusa.
Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała! Spokojnych wakacji!