28 Niedziela Zwykła - 15.X.2023


1. Dziś (15 X) spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy VIII na Mszy o 12:00

2. Zapraszamy do scholii nowe chętne osoby aby chwalić Pana Boga śpiewem. Najbliższe spotkanie w sobotę godz. 12:00 w salce na plebanii.

3. Dziś XXIII dzień Papieski, pod hasłem Jan Paweł II „Cywilizacja Życia”. Zbiórka do puszki na zdolną młodzież z ubogich rodzin.

4. Za tydzień (22. X) Niedziela misyjna, początek tygodnia misyjnego.

5. W tym tygodniu wspominamy:
- poniedziałek (16 X) rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża. Wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.
- wtorek (17 X) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i męczennika.
- środa (18 X) święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia.
- czwartek (19 X) wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki męczennika.
- piątek (20 X) wspomnienie św. Jana Kantego.

* Różaniec 17:15, w niedzielę po Mszy o 10:00. Zapraszam nowe chętne osoby do wpisania się do Róż Różańcowych.

6. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. Dziś taca w całości na budowę naszego kościoła. Trwają prace przy budowie wieży.

7. Do nabycia październikowy numer "Dróg Miłosierdzia". W związku z piętnastą rocznicą beatyfikacji ks. Michała Sopoćki i cudu eucharystycznego w Sokółce. Zamieszczone zostały artykuły dotyczące tych jakże ważnych dla naszej Archidiecezji wydarzeń. Zapraszamy do stałych rubryk: "Panie, naucz nas się modlić!", "Rozważania na niedziele" czy "Wychowanie do wartości" - tu polecamy artykuł na temat hejtu w Internecie. Rycerz Niepokalanej.

8. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 3 XI 2023 r.: o godz. 17:00 - część różańca z WYPOMINKAMI, a o godz. 18:00 MSZA ŚWIĘTA za zmarłych poleconych BOGU w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Można wziąć zwykłą kartkę i wpisać swoich bliskich zmarłych.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!