Plan kolędy 2023/24
Kliknij aby zobaczyć.3 Niedziela Adwentu - 17 XII 2023


1. Msze święte o Matce Bożej w Adwencie - RORATY - są odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18:00 i soboty o godz. 7:00. ZAPRASZAMY szczególnie dzieci i młodzież!

2. Dziś spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem na Mszy o 12:00.

3. W ubiegłą niedzielę na potrzeby kościoła na Wschodzie zebrano 551zł.

4. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii i na plebanii. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.

5. Przy obrazie Matki Bożej możemy składać produkty na paczki świąteczne dla ubogich. Paczki świąteczne będą wydawane w czwartek od 9:00 do 10:00.

6. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii, prowadzi ks. Szymon Jakób, poniedziałek 18 grudnia, wtorek 19 grudnia o 7:00; 16:30; 18:00. Będą kapłani zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi.

7. W tym tygodniu:
- czwartek (21 XII) – wspomnienie św. Piotra Kanizjusza prezbitera, doktora kościoła. We czwartek zapraszam do ubierania choinek w kościele.

8. Serdecznie zapraszamy wraz z Fundacją w Dobrym Tonie na pokaz filmu dokumentalnego o św. Maksymilianie Kolbe pt.: "RYCERZ", po projekcji rozmowa na temat filmu z Panem Adamem Radziszewskim i prof. Katarzyną Citko (filmoznawcą). Pokaz filmu i spotkanie 20 grudnia (środa) o godz.: 18:45 w salce na plebanii.

9. Zapraszamy do nabycia grudniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Polecamy rozmowę z Sylwią Hazboun na temat tegorocznego świętowania Bożego Narodzenia w Betlejem i na Bliskim Wschodzie oraz sytuacji chrześcijan w ogarniętej wojną Ziemi Świętej. Proponujemy również artykuł ks. Jana Niecieckiego o nowym ołtarzu Matki Bożej Miłosierdzia w archikatedrze białostockiej. Na czas Adwentu, pomocą w jego dobrym przeżyciu, może być artykuł o modlitwie osobistej pt. "Modlitwa na dobry początek". Rycerz Niepokalanej.

10. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii oraz wpłacane na konto parafialne. Dziś III niedziela więc taca w całości na budowę naszego kościoła.

11. Odwiedziny chorych przed świętami we środę 20 XII w godzinach pooranych. Proszę o zgłaszanie!

12. W następną niedzielę 24 XII Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. 8:00; 10:00; 12:00, nie ma o 18:00. Zachęcamy do religijnego obchodu wieczerzy, przez wspólną modlitwę, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim. Zachęcam do zachowania postnego charakteru wieczerzy. Msza pasterska o północy (24:00) w nowym kościele.
MOŻNA ZAPOZNAĆ SIĘ Z PLANEM KOLĘDY.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - wielu łask Bożych, dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!