26 Niedziela Zwykła - 1.X.2023


1. Wczoraj pożegnaliśmy zmarłego ks. Abp Stanisława Szymeckiego, który erygował naszą parafię. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym arcybiskupie.

2. Zapraszamy do scholi. Rusza nabór nowych chętnych osób aby chwalić Pana Boga śpiewem. Najbliższe spotkanie w sobotę godz. 12:00 w salce na plebanii.

3. Trwamy w adoracji przy obrazie Matki Bożej Solidarności w dużym kościele, przez cały tydzień koronka do Bożego miłosierdzia o 15:00. We wtorek, środę i czwartek w naszej parafii dni Wieczystej adoracji. Msze św. 7:00, 16:30 i 18:00 w tych dniach całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, poprowadzi ks. Paweł Żukowski. Po wieczornej Mszy adoracja do 21:00 zakończenie Apelem Jasnogórskim.

4. W tym tygodniu wspominamy:
- poniedziałek (2.10) wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
- środa (4.10) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Dzień imienin papieża Franciszka.
- czwartek (5.10) święto św. Faustyny patronki naszej parafii. Modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
- piątek (6.10) Pierwszy piątek miesiąca wynagradzamy Najświętszemu sercu Pana Jezusa.
- sobota (7.10) wspomnienie NMP Różańcowej. Pierwsza sobota miesiąca, wymiana tajemniczek i różaniec o 16:50. Około 17:30 pożegnanie obrazu Matki Bożej Solidarności.
Od przyszłego tygodnia Różaniec 17:15, Zapraszam nowe chętne osoby do wpisania się do Róż Różańcowych.

5. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. Trwają prace przy budowie wieży.

6. Ukazał się październikowy numer "Dróg Miłosierdzia". W związku z piętnastą rocznicą beatyfikacji ks. Michała Sopoćki i cudu eucharystycznego w Sokółce zamieszczone zostały artykuły dotyczące tych jakże ważnych dla naszej Archidiecezji wydarzeń. Zapraszamy do stałych rubryk: "Panie, naucz nas się modlić!", "Rozważania na niedziele" czy "Wychowanie do wartości" - tu polecamy artykuł na temat hejtu w Internecie. Obszerniejsze materiały dotyczące abp. Stanisława Szymeckiego zostaną opublikowane w kolejnym numerze.

7. Za tydzień (8.10) spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św. na Mszy o 12:00. Młodzież do Bierzmowania proszę o uczestnictwo różańcu, w piątki.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!