1 Niedziela Wielkiego Postu - 18.II.2024


1. Dziś w naszej parafii gościmy kleryka roku pierwszego, Seminarium Duchownego w Białymstoku, razem modli się o powołania kapłańskie i prosi o ofiary na seminarium. Dziś spotkanie na Mszy o 12:00 młodzieży do bierzmowania.

2. W tym tygodniu:
- w środę (21 II) wspomnienie św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora kościoła.
- czwartek (22 II) święto Katedry św. Piotra Apostoła.

3. Za tydzień taca na budowę naszego kościoła. Za tydzień (25 II) jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem zbiórka do puszki na Misje - AD GENTES.

4. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszym kościele:
- DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 17:15, a w niedzielę po Mszy o 12:00.
- GORZKIE ŻALE: w środy i soboty po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10:00.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach oraz w rekolekcjach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

5. REKOLEKCJE Wielkopostne rozpoczną się przed niedzielę Palmową (piątek, sobota, niedziela) 22, 23, 24 marca.

6. Caritas Archidiecezji Białostockiej zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia w następujących formach:
  - Udział w akcji Jałmużna Wielkopostna „Skarbonka ćwiczeń duchowych”, której celem jest pomoc ubogim seniorom.
- Udział w akcji „Torba Samarytanka” – zbiórka artykułów o długim terminie ważności dla osób najuboższych. Papierową „Torbę Samarytankę” przygotowaną przez Caritas należy zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności.
- Nabycie „paschałków” – z których dochód przeznaczony jest na programy pomocowe dla dzieci (świece duże po 15 zł, małe po 10 zł). Paschałki mogą posłużyć nam przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych w Wigilię Paschalną i jako znak w czasie śniadania wielkanocnego.

7. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: na tacę i konto bankowe. W środę popielcową do puszki na pomoc Ukrainie zebrano 1052zł.

8. Trwa nabór na rok szkolny 2024/2025 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku! Informacje na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkola-katolicka.pl.

9. Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr. 21 ul. Polowa, 20 luty 2024 od 16:00 do 18:00, szczegóły na plakacie w przedsionku kaplicy.

10. Zapraszam na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 20– 27.09.2024, wylot samolotem z Warszawy.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, owocnego czasu Wielkiego Postu!