Niedziela Najświętszej Trójcy - 4.VI.2023


1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po Mszy 10:00 procesja wokół kaplicy

2. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. 18:00. W niedzielę po Mszy 10:00.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek (5 VI) wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika.
- w czwartek (8 VI) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.Msza św. w naszym kościele 8:00. Wieczorem nie będzie.
Msza o godz. 10:00, w parafii św. Rafała Kalinowskiego, Procesja Eucharystyczna do naszego kościoła. Proszę o zrobienie 2 Ołtarzyków na ul. Watykańskiej i Polowej, ostatni ołtarzyk będzie w nowym kościele.
Bardzo proszę o wzięcie sztandarów i chorągwi na procesje. Zapraszam dzieci Pierwszokomunijne w albach, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów. Przez całą oktawę Bożego Ciała będą odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Procesja wokół kościoła, a także czerwcowe - po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszam serdecznie do udziału.
Od Bożego Ciała, niedzielne Msze św. będą odprawiane w nowym kościele.

4. Zapraszamy do lektury czerwcowego numeru czasopisma “Drogi Miłosierdzia”. Przedstawione są w nim sylwetki trzech nowych kapłanów archidiecezji białostockiej wyświęconych 27 maja. Jeden z artykułów przedstawia św. Joannę Berettę Mollę, bohaterską mamę, która oddała swoje życie za życie dziecka, inny tekst mówi o spojrzeniu na dziecko z perspektywy mamy, jeszcze inny z kolei porusza problem agresji wobec dziecka i dziecięcej agresji. Jako pomoc duchowa na czerwiec mogą służyć: artykuł o duchowości eucharystycznej, rozważania na temat niedzielnych ewangelii oraz tekst Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zamieszczony na ostatniej stronie miesięcznika. Nowy Rycerz Niepokalanej.

5. Został zakupiony świecznik, osoby chętne mogą się dołożyć.

6. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne.

7. Już za dwa tygodnie w dn. 16 – 18 odbędą się renowacje Misji Parafialnych, poprowadzi o. Radosław Solon -Kapucyn. Na zakończenie odbędzie się parafialny festyn rodzinny. Jeszcze tydzień zbieramy fanty na loterię na festyn, który odbędzie się na placu przy kościele. Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału!


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!