1 Niedziela Adwentu - 3 XII 2023


1. Dziś rozpoczyna się ADWENT - czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście PANA JEZUSA. Msze święte o Matce Bożej w Adwencie - RORATY - będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18:00 i w soboty o godz. 7:00. ZAPRASZAMY szczególnie dzieci!

2. Dziś poświęcenie opłatków wigilijnych, które można nabywać w zakrystii i na plebanii. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.

3. W tym tygodniu:
- poniedziałek (4 XII) wspomnienie św. Jana Damasceńskiego prezbitera i Doktora Kościoła, oraz św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
- środa (6 XII) wspomnienie św. Mikołaja Biskupa
- 1-szy czwartek (7 XII) – wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora kościoła. - modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
- piątek grudnia (8 XII) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dzień świętości Życia. Zapraszam na 12:00 godzina łaski. Msze o godz. 7:00, 16:30; 18:00

4.  Od dziś CARITAS  rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są świece duże po 25 zł i świece małe po 15 zł. Całkowity dochód na pomoc dla ubogich. Przy obrazie Matki Bożej możemy składać produkty na paczki świąteczne dla ubogich.

5. Zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia księży opiekunów, zelatorów i członków Żywego Różańca z wszystkich parafii Archidiecezji Białostockiej. Odbędzie się on w sobotę 9 grudnia 2023 r. w parafii pw. M.B. Różańcowej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 a, następnie Msza św. o godz. 12.00.

6. Rekolekcje adwentowe parlamentarzystów,, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 10 - 11 - 12 grudnia br., niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku. Rekolekcje prowadzi o. Adam Policha, dominikanin.

7. Adwentowe rekolekcje dla Związków Niesakramentalnych odbędą się w dniach 6-7 grudnia 2023 roku w starym kościele Farnym. O godz. 18:00 Msza Święta z kazaniem rekolekcyjnym a po niej spotkanie w sali za Katedrą. Rekolekcje na temat „Emmanuel-czekając na przyjście Pana” wygłosi ks. Karol Kondracikowski. 

8 Ukazał się grudniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Polecamy rozmowę z Sylwią Hazboun na temat tegorocznego świętowania Bożego Narodzenia w Betlejem i na Bliskim Wschodzie oraz sytuacji chrześcijan w ogarniętej wojną Ziemi Świętej. Proponujemy również artykuł ks. Jana Niecieckiego o nowym ołtarzu Matki Bożej Miłosierdzia w archikatedrze białostockiej. Na czas Adwentu, pomocą w jego dobrym przeżyciu, może być artykuł o modlitwie osobistej pt. "Modlitwa na dobry początek".

9. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii oraz wpłacane na konto parafialne.

10. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii niedziela, poniedziałek, wtorek 17, 18, 19 grudnia.

11. Wzorem lat ubiegłych do 13 grudnia możemy przywozić elekrtośmieci, składać przy budującym się kościele.
Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - wielu łask Bożych, dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!