4 Niedziela Zwykła - 28.I.2024


1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską - Kolędę, dziękuję wszystkim, którzy przyjęli kapłana z Bożym Błogosławieństwem. Dziękuję za ofiary złożone na budowę kościoła, za wszelkie przejawy życzliwości, rozmowy, miłe spotkania przy poczęstunkach. Wszelkie pytania i wątpliwości staraliśmy się rozwiewać na bieżąco.
Zapisaliśmy nowych 15 rodzin. Odjęliśmy 133 kart, rodzin które nie przyjmowały przez 4 ostatnie lata, ul. Klepacka i Barszczańska, oraz z domków 21 kart. Na budowę złożono 128 780zł. BÓG ZAPŁAĆ! - Taca na budowę kościoła w ubiegłą niedzielę zebrano 5603zł. Dziękuję bardzo!

2. W tygodniu wspomnienie:
- poniedziałek (29 I) wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, dziewicy.
- środa (31 I) wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30. A po Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w salce na plebanii.
- piątek (2 II) święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze godz. 8:00, 10:00 i 18:00.
Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się za siostry i braci zakonnych. Taca na zakony klauzurowe. I Piątek miesiąca, odwiedziny chorych od 11:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po wieczornej Mszy.
- sobota (3 II) wspomnienie św. Błażeja, błogosławieństwo świec i gardła ku czci św. Błażeja rano i wieczorem. Pierwsza sobota miesiąca 17:15 adoracja NS i wymiana tajemniczek różańcowych.

3. Do nabycia „Dróg Miłosierdzia”. Artykuły związku z Dniem Babci i Dziadka o znaczeniu i roli seniorów we współczesnej rodzinie, o ich zadaniach, a także o starości jako czasie błogosławieństwa i łaski. Polecamy tekst "Jezusowe Lectio Divina" w rubryce "Panie, naucz nas modlić się". Do nabycia nowy Rycerz Niepokalanej. Cena 5 zł.

4. Do nabycia „świece gromnice” 15 zł para, które poświęcimy 2 lutego.

5. Klub Seniora „Aktywne Starosielce” zaprasza na półkolonie dzieci od poniedziałku do środy godz. 10:00 – 14:00 w salkach na plebanii.

6. Zapraszamy na Parafialny Bal Karnawałowy w restauracji „LECH” 3 luty, godz. 19:00- 2:00. Różne atrakcje, licytacja, dochód na budowę naszego kościoła. Możemy przynosić gadżety na licytacje, które wspomogą naszą budowę. Bardzo proszę o wpłaty zapisanych osób.
Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Zdrowia Duszy i ciała!