7 Niedziela Wniebowstąpienie Pańskie - 21.V.2023


1. Dziś na Mszy św. o godz. 12:00, I rocznica dzieci które przystąpiły do I Komunii św. w ubiegłym roku. Zapraszamy.

2. W następną niedzielę (28 V) uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
- środę (18 V) wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień Modlitw za Kościół Katolicki w Chinach.

- piątek (26 V) wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera. Dzień Matki.

4. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. Dziś Taca na budowę naszego kościoła.

5. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30.

6. Wczoraj ks. Bp. Henryk Ciereszko ustanowił i pobłogosławił 230 nowych lektorów, aby czytali uroczyście Pismo Święte podczas nabożeństw w kościele. Z naszej parafii zostało pobłogosławionych 5 lektorów

7. Zapraszamy do lektury majowego numeru "Dróg Miłosierdzia". W dużej części poświęcony jest tematyce związanej z Eucharystią: przeżywaniu spowiedzi i I Komunii św. dziecka, a także posłudze nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.  W miesiącu dedykowanym Matce Bożej przypomniane zostało Jej przesłanie zawarte w objawieniach w Lourdes oraz pokazana została siła wstawiennictwa świętych dzieci z Fatimy. Rycerz Niepokalanej cena 5 zł.

8. W czerwcu w dn. 16 – 18 odbędą się renowacje Misji Parafialnych, poprowadzi o. Radosław Solon -Kapucyn. Na zakończenie odbędzie się festyn rodzinny. Zbieramy fanty na loterię na festyn, który odbędzie się na placu przy kościele, 18 czerwca na zakończenie renowacji Misji.

9. Dziś (21 V) zapraszamy na WIECZÓR CHWAŁY godz.19:00 w NOWYM KOŚCIELE, modlitwa, uwielbienie, śpiew, taniec. Serdecznie zapraszamy młodzież klas 8 i wszystkich chętnych!!!


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!