32 Niedziela Zwykła - 12 XI 2023


1. Dziś (12 XI) spotkanie dzieci i rodziców do I komunii św. na Mszy o 12:00.
Dziś XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie.

2. Na Seminarium Duchowne zebrano.

3. Za tydzień (19 XI) spotkanie do bierzmowania na Mszy o 12:00.

4. W tym tygodniu wspominamy:
- poniedziałek (13 XI) – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna pierwszych męczenników Polskich.
- czwartek (16 XI) – uroczystość NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.
- piątek (17 XI) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
- sobota (18 XI) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

5. Do 16 XI – trwa Nowenna Opieki NMP Matki Miłosierdzia w Archikatedrze godz. 18:00. Nasza parafia i cały dekanat jest zaproszony na wtorek 14 XI godz. 18:00.

6. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. Dobiegają końca prace przy budowie wieży. Za tydzień 3 niedziela miesiąca więc taca w całości na budowę naszego kościoła.

7. Ukazał się listopadowy numer „Dróg Miłosierdzia”. W związku z uroczystym poświęceniem nowego ołtarza Matki Bożej Ostrobramskiej w naszej archikatedrze, które odbędzie się 16 listopada, proponujemy lekturę artykułu na temat historii kultu Maryi, Matki Miłosierdzia, najpierw w Wilnie, a potem w Białymstoku. Polecamy również rozmowę z s. Benicją Szuster, pt. "Dał się kształtować miłości", o zmarłym we wrześniu Arcybiskupie Stanisławie Szymeckim. Zapraszamy też do kolejnego tekstu z cyklu "Panie, naucz nas się modlić!", tym razem pt. "Rytuał nie musi być pusty" oraz do rozważań niedzielnych ewangelii miesiąca listopada. Do każdego egzemplarza dołączony jest bezpłatny kalendarz misyjny na rok 2024, przygotowany przez Księży Werbistów.

8. Zapraszamy na bal Andrzejkowy w restauracji „Lech” 25 listopada od godz. 19:00 do 2:00. Najlepszy katering. Najlepsza muzyka. Najlepsza impreza w mieście!!!


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!