Plan kolędy 2023/24
Kliknij aby zobaczyć.2 Niedziela Adwentu - 10 XII 2023


1. Msze święte o Matce Bożej w Adwencie - RORATY - są odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18:00 i soboty o godz. 7:00. ZAPRASZAMY szczególnie dzieci i młodzież!

2. Dziś spotkanie dzieci i rodziców do I komunii św. Dziś (10. XII) Dzień Modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Puszka na potrzeby kościoła na Wschodzie.

3. Poświęcone opłatki na stół wigilijny, można nabywać w zakrystii i na plebanii. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.

4. CARITAS  rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są świece duże po 25 zł i świece małe po 15 zł. Całkowity dochód na pomoc dla ubogich. Przy obrazie Matki Bożej możemy składać produkty na paczki świąteczne dla ubogich.

5. W tym tygodniu:
- wtorek (12 XII) wspomnienie NMP z Gadalupe
- środa (13 XII) wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Dzień modlitwy za ofiary stanu wojennego.
- czwartek (14 XII) – wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera, doktora kościoła.
- piątek (15 XII)– 11 rocznica święceń biskupich Henryka Ciereszko. Polecajmy w modlitwie.

6. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii III niedziela, poniedziałek, wtorek 17, 18, 19 grudnia. Za tydzień spotkanie młodzieży do bierzmowania na Mszy 12:00.

7. Zapraszamy do nabycia grudniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Polecamy rozmowę z Sylwią Hazboun na temat tegorocznego świętowania Bożego Narodzenia w Betlejem i na Bliskim Wschodzie oraz sytuacji chrześcijan w ogarniętej wojną Ziemi Świętej. Proponujemy również artykuł ks. Jana Niecieckiego o nowym ołtarzu Matki Bożej Miłosierdzia w archikatedrze białostockiej. Na czas Adwentu, pomocą w jego dobrym przeżyciu, może być artykuł o modlitwie osobistej pt. "Modlitwa na dobry początek".

8. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii oraz wpłacane na konto parafialne. Za tydzień III niedziela więc taca w całości na budowę naszego kościoła.

9. Możemy przywozić elekrtośmieci, składać przy budującym się kościele, środa 13 grudnia zostaną zabrane około 11:00 godz.

10. Serdecznie zapraszamy wraz z Fundacją w Dobrym Tonie na pokaz filmu dokumentalnego o św. Maksymilianie Kolbe pt.: "RYCERZ", po spotkaniu rozmowa na temat filmu z Panem Adamem Radziszewskim i prof. Katarzyną Citko (filmoznawcą). Pokaz filmu i spotkanie 20 grudnia (środa) o godz.: 18:45 w salce na plebanii.
MOŻNA ZAPOZNAĆ SIĘ Z PLANEM KOLĘDY.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - wielu łask Bożych, dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!