22 Niedziela Zwykła - 3.IX.2023


1. Od września Msze św. niedzielne o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00.

2. Za tydzień w niedzielę 10 września nasza parafia odbędzie się wizytacja przez ks. biskupa Henryka Ciereszko . Przybędzie już na Mszę o godz. 8:00. Po Mszy o 10:00 spotkanie z grupami, scholą, chórem naszej parafii.
Na Mszy o godz. 12:00 zostanie udzielony sakramentu bierzmowania młodzieży.
Spotkania, próba młodzieży odbędą się (5, 6, 7) wtorek, środa, czwartek 18:30, natomiast w sobotę godz 17:00 spowiedź, młodzieży, świadków i rodziców


3. Dzisiaj taca na potrzeby Archidiecezji.

4. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. Trwają prace przy budowie wieży, pracuje 7 ludzi, to kolejne wydatki. Został zamontowany główny krzyż na kościele, dziękuję panu Andrzejowi Kasprzyńskiemy za wykonanie tych krzyży. Są zrobione na wieże. Dziękuję za pomoc w zamontowaniu panom Wyłuda, Drozdowski, panu Bartoszowi.

5. W tym tygodniu wspominamy:
- poniedziałek (4 IX) 2 rocznica ingresu ks. Arcybiskupa Józefa Guzdka, Mertopolity Białostockiego.
- pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
- piątek (8 IX) święto Narodzenia NMP.

6. Ukazał się wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia” poświęcony między innymi Rodzinie Ulmów, których beatyfikacja odbędzie się za tydzień. Rodzina ta, małżeństwo z siódemką dziećmi (w tym jednym nienarodzonym), poniosła męczeńską śmierć za ukrywanie Żydów podczas niemieckiej okupacji.
Zapraszamy również do przeczytania rozmowy z białostoczanami - uczestnikami Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w sierpniu w Lizbonie. Pomocą w życiu duchowym może być rozpoczynający się w tym numerze cykl „Panie, naucz nas się modlić!", będący szkołą modlitwy, opartą na przykładzie Jezusa i Jego słowach zapisanych na kartach Ewangelii. Dołączono bezpłatną książkę "Misja ocalania II" .

7. Rozpoczynamy w grupach spotkania formacyjne, Odnowa w Duchu Św. zaprasza w najbliższą środę na spotkanie po Mszy 18:30. - Kontynuujemy nasza cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu 17:30 każda środa

8. 39. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 9 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.

9. Spotkanie dzieci do I komunii Św. wyjątkowo w III niedzielę 17 IX na Mszy o 12:00.
Nowi kandydaci do bierzmowanie kl. 8, również w III niedzielę 17 IX na Mszy godz. 10:00.Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!