4 Niedziela Wielkanocna - 30.IV.2023


1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza, 59 tydzień modlitw do służby w kościele.

2. Jutro rozpoczyna się miesiąc Maryjny - maj. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10:00.

3. Za tydzień 1-sza niedziela maja. Po Mszy św. o godz. 10:00 Procesja Eucharystyczna wokół kaplicy.
Za tydzień będziemy gościć kleryka z Seminarium w Białymstoku, będzie modlił się i zbierał ofiary na tacę.

4. Za dwa tygodnie (14 V) na Mszy św. o godz. 12:00 dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii św. Msza w nowym kościele. Spotkania dzieci i rodziców od 4 maja, 17:45.

5. W tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek (1 V) wspomnienie św. Józefa rzemieślnika
- wtorek (2 V) św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła. Jest to Dzień Flagi Rzeczypospolitej.
- we środa (3 V) uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele 8:00; 10:00; 18:00.
- w czwartek (4 V) wspomnienie św. Floriana, Męczennika. Pierwszy czwartek - modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
- w piątek (5 V) święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to pierwszy piątek maja. Kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych.
- pierwsza sobota miesiąca (6 V) - módlmy się w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17:15. Wymiana tajemnic różańcowych.

6. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne.

7. Zapraszamy do lektury majowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. W dużej części poświęcony jest tematyce związanej z Eucharystią: przeżywaniu spowiedzi i I Komunii św. dziecka, a także posłudze nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.  W miesiącu dedykowanym Matce Bożej przypomniane zostało Jej przesłanie zawarte w objawieniach w Lourdes oraz pokazana została siła wstawiennictwa świętych dzieci z Fatimy. W numerze można, wspomnienie o ks. prał. Józefie Grygotowiczu, wieloletnim Dyrektorze Wydziału Katechetycznego Kurii. Rycerz Niepokalanej.

8. XXVIII Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę (6 V) o godz. 8:00. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18:00. Zapisy organizowane są na trasie.

9. Zachęcamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w środę 17:30.

10. W czerwcu w dn. 16 – 18 odbędą się renowacje Misji Parafialnych, poprowadzi o. Radosław Solon -Kapucyn. Na zakończenie odbędzie się festyn rodzinny. Zbieramy fanty na loterię na festyn, który odbędzie się na placu przy kościele, 18 czerwca na zakończenie renowacji Misji.

11. W ubiegła niedzielę zbierano na leczenie Filipa Martyniuka 2687,72zł. Bóg zapłać.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!