17 Niedziela Zwykła - 30.VII.2023


1. W sierpniu Msze Św. niedzielne o godz. 8:00, 10:00 i 19:00. Nie ma o 12:00, w tygodniu bez zmian.

2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień czas dobrowolnej abstynencji od alkoholu

3. W tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie , misyjne i zakonne
- Pierwszy piątek miesiąca, wynagradzamy NSPJ za grzechy.
- Pierwsza sobota miesiąca, czcimy Niepokalane Serce Maryi, adoracja od 17:15.
(Poświęcenie pojazdów za wstawiennictwem św. Krzysztofa)

4. W tym tygodniu wspominamy
- poniedziałek (31 VII) . św. Ignacego Lojoli, prezbitera
- wtorek (1 VIII) św. Alojzego Marii Liguoriego, biskupa.
- piątek (4 VIII) św. Jan Maria Vianeya, prezbitera, patrona proboszczów.
- sobota (5 VIII) rocznica poświęcenia Bazyliki NMP

5. Do nabycia numer "Dróg Miłosierdzia". Jego główny temat to "Z Bogiem na wakacjach". Podczas urlopu i wakacji pomocą w modlitwie mogą być rozważania Ewangelii na wszystkie niedziele lipca i sierpnia 4zł.
Nowy Rycerz Niepokalanej, „Błogosławieni miłosierni” 5zł.
6. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne.

7. Trwają Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, główne uroczystości z Ojcem Św. Franciszkiem od 1 do 6 sierpnia. Z Białegostoku uczestniczy spora grupa młodzieży. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży, która daje świadectwo wiary w Chrystusa.

8. Za tydzień odpust parafialny 6 sierpnia Przemienianie Pańskie, po Mszy 10:00 procesja wokół kościoła, a następnie piknik przy kościele piknik z atrakcjami i smakołykami. Bardzo proszę o upieczenie ciasta na 6 sierpnia. Można będzie zjeść, pobyć razem.
Dodatkowa atrakcja, na godz. 14 zapraszamy na projekcję filmu „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa” 15- letniego chłopca, który jest już błogosławiony, W Asyżu na pół szklanym grobowcu w kościele Matki Bożej Większej znajduje się ciało świętego. Innego niż wszyscy. Ubrany w dżinsy, sportową bluzę i buty Nike’a wygląda, jakby przed chwilą zasnął. Po ludzku, nie powinien tu być. Piętnastolatkowie nie powinni umierać… Jest jednak w tej historii coś, co przerasta ludzkie pojęcie, jest cudem, życiem, nadzieją… Odkrycia fenomenu historii Carla Acutisa, zmarłego w 2006 roku na białaczkę nastolatka i wyniesionego na ołtarze w 2020 roku. Zapraszam na film w nowym kościele, bezpłatny wstęp.
Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała! Spokojnych wakacji!