3 Niedziela Wielkiego Postu - 3.III.2024


1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W tym tygodniu wspominamy:
- poniedziałek (4 III) uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abp J. Guzdka w kościele św. Kazimierza godz. 18:00.
- czwartek (7 III) pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec o powołania.
- piątek (8 III) Międzynarodowy Dzień Kobiet, zachęcamy do modlitwy w intencji niewiast.

2. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszym kościele:
- DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 17:15, a w niedzielę po Mszy o 12:00.
- GORZKIE ŻALE: w środy i soboty po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach oraz w rekolekcjach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

3. REKOLEKCJE Wielkopostne rozpoczną się przed niedzielę Palmową (piątek, sobota, niedziela) 22, 23, 24 marca.

4. Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ, które są do wzięcia ze stolików przy wyjściu z kościoła. Skarbonki z ofiarami przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (7 IV).
Świece „Paschałki” w zakrystii po 10 i 15 zł. Możemy też składać produkty spożywcze na paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii.

5. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: na tacę i konto bankowe. W ubiegłą niedzielę na budowę naszego kościoła zebrano 6159 zł. Została zakończona budowa wieży.

6. Zapraszamy do lektury marcowego numeru „Drogi Miłosierdzia”. Może on być dobrą pomocą w naszym wielkopostnym dążeniu do Boga. W wywiadzie "Pozwólmy dotknąć się miłosierdziu Boga" werbista, o. Krzysztof Grzybek odpowiada na pytanie "co zrobić, żeby spowiedź była dobra". Polecamy również artykuły "Grzechy cudze" oraz "Wielki i święty Tydzień". Warto sięgnąć do tekstu "Po prostu dobry Człowiek" o Doktorze Tadeuszu Beszcie-Borowskim założycielu Hospicjum Opatrzności Bożej w Białymstoku. Zapraszamy do lektury!

7.  Wielkopostny Dzień Skupienia zelatorów i członków Żywego Różańca odbędzie się w sobotę 09 marca 2024 r. w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Białymstoku, ul. Narewska 26. Początek o godz. 10:00. W programie Droga Krzyżowa, konferencja, różaniec i Msza Święta. Przewidziane zakończenie około godz. 13:00.

8. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 6-7 marca 2024 r. o godz.18:00 w starym kościele Farnym. Rekolekcje na temat „Wierzę, Panie” wygłosi ks. Krzysztof Kamiński. 

9. Zapraszam do lektury książki pt. "Andrzej Bobola Orędownik Polski, życie, męczeństwo, świętość."

10. Zapraszam na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 20– 27.09.2024, wylot samolotem z Warszawy.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu!