23 Niedziela Zwykła - 10.IX.2023


1. W naszej parafii dziś odbywa się wizytacja ks. biskupa Henryka Ciereszko . Przybędzie już na Mszę o godz. 8:00. Po Mszy o 10:00 spotkanie z grupami naszej parafii. Na Mszy o godz. 12:00 zostanie udzielony sakramentu bierzmowania młodzieży.

2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Kwartałowe dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

3. W następną niedzielę (17.09) Dzień Środków Społecznego Przekazu.

4. W piątek (15.09) 19 rocznica święceń biskupich ks. Arcybiskupa Józefa Gózdka, Metropolity Białostockiego

5. W tym tygodniu wspominamy:
- poniedziałek (11.09) Najświętszego Imienia Maryi
- środa (13.09) wspomnienie Jana Chryzostoma, biskupa i doktora kościoła.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30.
- czwartek (14.09) święto podwyższenia Krzyża.
- piątek (15.09) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
- sobota (16.09) wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa

6. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień III niedziela miesiąca, taca w całości na budowę naszego kościoła. Trwają prace przy budowie wieży. Został zamontowany główny krzyż na kościele, dziękuję panu Andrzejowi Kasprzyńskiemu za wykonanie tych krzyży.

7. Zachęcam do nabycia wrześniowego numeru „Dróg Miłosierdzia” poświęcony między innymi Rodzinie Ulmów, których beatyfikacja odbywa się dzisiaj w Markowej na podkarpaciu. Rodzina ta, małżeństwo z siódemką dziećmi (w tym jednym nienarodzonym), poniosła męczeńską śmierć za ukrywanie Żydów podczas niemieckiej okupacji. Oraz wiele ciekawych artykułów.

8. Spotkanie dzieci do I komunii Św. wyjątkowo w III niedzielę 17 IX na Mszy o 12:00.
Nowi kandydaci do bierzmowanie kl. 8, również w III niedzielę 17 IX na Mszy godz. 10:00.


9. W niedzielę 17 września odbędzie się Podlaski Marsz dla życia połączony z Piknikiem Rodzinnym. Rozpoczęcie o godz. 12:00 Eucharystią w bazylice św. Rocha. Po Mszy św. (ok. godz. 13:00) marsz wyruszy w stronę Archikatedry i zakończy się piknikiem na placu przed Kinem Ton. W programie: koncert scholi Winnica, animacje dla dzieci, nauka pierwszej pomocy. Szczegóły na plakatach, banerach oraz w Internecie. Zapraszamy.

10. Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 16 września br. Pielgrzymka wyruszy z Archikatedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

11. Zapraszamy dziś godz. 19:00 wieczór uwielbienia.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!