Niedziela Zesłanie Ducha Świętego - 28.V.2023


1. Dziś można uzyskać odpust zupełny za uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu “O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.

2. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10:00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W następną niedzielę (4 VI) przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.

3. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę po Mszy o 10:00

4. We wtorek (30 V) godz. 19:00 spotkanie na plebanii przed festynem parafialnym. Zapraszam!

5. W tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek (29 V) święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 16:30 i 18:00.
- w wtorek (30 V) rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej Białostockiej
- w czwartek (1 VI) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Kapłani z naszej Archidiecezji spotykają się na modlitwie w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Pamiętajmy w tym dniu w naszej modlitwie o kapłanach.
- 2 V, pierwszy piątek miesiąca , kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych. Czcimy NSPJ.
- w sobotę (3 VI) wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Pierwsza sobota miesiąca wynagrodzenie N. Sercu Maryi, adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:15 i wymiana tajemniczek różańcowych.

6. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. W ubiegłą niedzielę na budowę zebrano 6329 zł.

7. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w środę 17:30. Szczególnie módlmy się o POKÓJ na Ukrainie, w Polsce i na całym świecie.

8. W czerwcu w dn. 16 – 18 odbędą się renowacje Misji Parafialnych, poprowadzi o. Radosław Solon -Kapucyn. Na zakończenie odbędzie się festyn rodzinny. Zbieramy fanty na loterię na festyn, który odbędzie się na placu przy kościele, 18 czerwca na zakończenie renowacji Misji.

9. Do nabycia dobre książki.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!