2 Niedziela Wielkiego Postu 13.III.2022


1. Dziś jest DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI pod hasłem: “Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego”. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary do puszki na MISJE - AD GENTES.
Dziś na Mszy o 12.00 spotkanie dzieci i rodziców do I komunii św.

2. Parafialny Zespół CARITAS zbiera artykuły dla Ukrainy takie jak: mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, słodycze wysokokaloryczne. Można też przynosić żywność o długim terminie ważności i środki higieniczne. Dary te można składać przy obrazie MB w kościele.

3. Za tydzień na Mszy o 12.00 spotkanie kl. VIII do bierzmowania.
* Próba scholii w soboty 14.00 na plebanii.

4. W tym tygodniu wspominamy:
● w czwartek (17 III) wspomnienie św. Patryka, Biskupa;
● w piątek (18 III) wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, Biskupa i Doktora Kościoła; dzień imienin Abpa Seniora Edwarda Ozorowskiego;
● w sobotę (19 III) uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Dzień imienin Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego.

5. Msza św. z okazji imienin Dostojnych Solenizantów Arcybiskupów Edwarda i Józefa będzie sprawowana w Archikatedrze Białostockiej w piątek (18 III) o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy w Ich intencji.

6. Przedszkole  Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Zielnej 16 w Białymstoku ogłasza nabór dzieci do  przedszkola na rok 2022/2023. Trwa też nabór do Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

7. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszym kościele:
● DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 17.15, a w niedzielę po Mszy o 12.00.
● GORZKIE ŻALE: w środy i soboty po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach oraz w rekolekcjach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny

8. REKOLEKCJE Wielkopostne rozpoczną się przed niedzielę Palmową (piątek, sobota, niedziela) 8, 9 10 kwietnia. Poprowadzi rektor Seminarium Duchownego w B-stoku, ks. Marian Strankowski.

9. Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ, które są do wzięcia ze stolików przy wyjściu z kościoła. Skarbonki z ofiarami przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (24 IV). Do nabycia również świece paschałki duże 15 zł., małe 10 zł. Będziemy mogli je zapalić w Wielką Sobotę a następnie na śniadaniu wielkanocnym.

10. Zachęcamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w środę 17.30,  szczególnie gorąco módlmy się O POKÓJ na Ukrainie, w Polsce i na całym świecie.

11. BÓG ZAPŁAĆ! - za wszelką ofiarność: zarówno na tacę, jak i na konto Parafii.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia!