3 Niedziela Wielkiego Postu 20.III.2022


1. CARITAS zbiera artykuły dla dzieci i niemowląt z Ukrainy takie jak: mleko w proszku, chusteczki nawilżane, pampersy, środki pielęgnacyjne, nowe ubranka, słodycze wysokokaloryczne.
Można przygotować paczkę dla rodziny z Ukrainy według listy produktów, która znajduje się w gablocie w przedsionku kościoła, a także jest wyłożona na stoliku przy wyjściu.
Można też przynosić żywność o długim terminie ważności i środki higieniczne. Dary te można składać przy obrazie Matki Bożej w kościele. Można też złożyć ofiarę na zakup tych rzeczy.

2. Dziś na Mszy o 12.00 spotkanie kl. VIII do bierzmowania.
● Próba scholii w soboty 14.00 na plebanii.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
● w piątek (25 III) uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Jest to Dzień Świętości Życia. Można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Deklaracje są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła.

4. Przedszkole  Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny przy ul. Zielnej 16 w Białymstoku ogłasza nabór dzieci do  przedszkola na rok szkolny 2022/2023. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

5. Są jeszcze skarbonki JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ do wzięcia ze stolików przy wyjściu z kościoła. Skarbonki z ofiarami, nasza jałmużna przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (24 IV). Do nabycia również świece paschałki duże 15 zł., małe 10 zł. Będziemy mogli je zapalić w Wielką Sobotę a następnie na śniadaniu wielkanocnym.

6. Zachęcamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w środę godz. 17.30.  Szczególnie gorąco módlmy się o POKÓJ na Ukrainie, w Polsce i na całym świecie.

7. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszym kościele:
● DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 17.15, a w niedzielę po Mszy o 12.00.
● GORZKIE ŻALE: w środy i soboty po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział można uzyskać odpust zupełny

8. REKOLEKCJE Wielkopostne rozpoczną się przed niedzielę Palmową (piątek, sobota, niedziela) 8, 9 10 kwietnia. Poprowadzi rektor Seminarium Duchownego w B-stoku, ks. Marian Strankowski.

9. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. Dziś taca na budowę naszego kościoła.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia!