4 Niedziela Wielkiego Postu 27.III.2022


1. 4 Niedziela Wielkiego Postu to tzw. NIEDZIELA LAETARE - RADOŚCI. Można stosować szaty liturgiczne koloru różowego.

2. Parafialny Zespół CARITAS zbiera artykuły na paczki świąteczne dla ubogich z naszej Parafii. Można  przynosić żywność o długim terminie ważności i środki higieniczne. Dary te można składać przy obrazie Matki Bożej w kościele.
Do nabycia są świece paschałki do liturgii Wigilii Paschalnej oraz śniadania wielkanocnego. Paschałek duży - 15 zł., paschałek mały - 10 zł. Zakup świecy wspiera dzieła CARITAS.
Do nabycia prasa katolicka.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
● 1-szy piątek miesiąca (1 IV) - czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Kapłani odwiedzą chorych w domach w godzinach porannych.
* 1-sza sobota miesiąca (2 IV) - módlmy się w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15.

4. Za tydzień (3 IV) 1-sza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Zachęcamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w środę godz. 17.30.  Szczególnie gorąco módlmy się o POKÓJ na Ukrainie, w Polsce i na całym świecie.

6. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszym kościele:
● DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 17.15, a w niedzielę po Mszy o 12.00.
● GORZKIE ŻALE: w środy i soboty po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział można uzyskać odpust zupełny

7. REKOLEKCJE Wielkopostne rozpoczną się przed niedzielę Palmową (piątek, sobota, niedziela) 8, 9 10 kwietnia. Poprowadzi rektor Seminarium Duchownego w B-stoku, ks. Marian Strankowski.

8. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
Na budowę w ubiegłą niedzielę zebrano 5237zł.
* Przygotowujemy się do 25 rocznicy powstania naszej parafii, chcemy zrobić na zakończenie festyn parafialny, będziemy zbierać różnego rodzaju nagrody, fanty, jakieś gadżety, by uatrakcyjnić to wydarzenie. Jakieś pomysły, propozycje mile widziane.

9. W sobotę 2 .04 zapraszam do pomocy, godz. 9.00 w sprzątaniu nowego kościoła aby przygotować na maszę Rezurekcje.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia!