3 Niedziela Wielkanocna - 1.V.2022


1. Dziś jest Niedziela Biblijna i Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego. Rozpoczyna się miesiąc Maryjny - maj. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10.00.

2. Dziś 1-sza niedziela maja. Po Mszy św. o godz. 10.00 Procesja Eucharystyczna wokół kaplicy.

3. Za tydzień (8 V) na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii św. W związku z tym, że jest dużo dzieci do Sakramentu Eucharystii, PROSZĘ aby osoby nie związane z rodziną uczestniczyły na innej Mszy św. Aby było miejsce dla rodziców i gości.

4. Można jeszcze składać skarbonki Jałmużny Wielkopostnej.

5. W tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek (2 V) wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora K-ła.
Jest to Dzień Flagi Rzeczypospolitej.
- we wtorek (3 V) uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele 8.00; 10.00; 18.00.
- w środę (4 V) wspomnienie św. Floriana, Męczennika.
- 1-szy czwartek maja (5 V) - modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
- w piątek (6 V) święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to 1-szy piątek maja. Kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych.
- pierwsza sobota miesiąca (2 IV) - módlmy się w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15. Wymiana tajemnic różańcowych.

6. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne.

7. Zapraszamy do lektury majowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. Jego głównym tematem jest MACIERZYŃSTWO. Jest wiele artykułów o Matce Bożej, czuwającej nad światem, opiekującej się swoimi dziećmi, a nawet interweniującej w wydarzenia historyczne.

8. XXVII Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę (7 V) o godz. 8.00. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie.

9. Zachęcamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w środę 17.30.  Szczególnie gorąco módlmy się o POKÓJ na Ukrainie, w Polsce i na całym świecie.

10. Szykujemy się na Jubileusz z racji 25- lecie powstania naszej parafii. W czerwcu w dn.12 – 19 odbędą się Misje Parafialne, poprowadzi o. Radosław Solon -Kapucyn. Zbieramy fanty na loterię na festyn rodzinny, który odbędzie się 19 czerwca na zakończenie Misji.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!