4 Niedziela Wielkanocna - 8.V.2022


1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza. 59 Światowy dzień modlitw o powołania. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w kościele.
Na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci naszej parafii przystąpią do I Komunii św. W związku z tym, że jest dużo dzieci do Sakramentu Eucharystii, PROSZĘ aby osoby nie związane z rodziną uczestniczyły na innej Mszy św. Aby było miejsce dla rodziców i gości.
Dzieci spotykają się na Mszy godz. 18.00 na Białym Tygodniu.


2. W tym tygodniu obchodzimy:
- poniedziałek (9 V) wspomnienie św. Stanisława, biskupa i męczennika głównego patrona Polski. W modlitwie polecamy Abp. seniora Stanisława Szymeckiego.
- cwartek (12 V) – wspomnienie św. Nereusza, św. Pankracego męczenników.
- w piątek (14 V) wspomnienie NMP z Fatimy. Rocznica zamachu na św. Jana Pawła II.

3. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne.
Za tydzień przybędzie do naszej parafii przedstawiciel Seminarium Duchownego w Białymstoku, aby modlić się i zebrać ofiary na seminarium.
* Taca na budowę naszego kościoła przeniesiona na 22 maja.

4. Zapraszamy do lektury majowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. Jego głównym tematem jest MACIERZYŃSTWO. Jest wiele artykułów o Matce Bożej, czuwającej nad światem, opiekującej się swoimi dziećmi, a nawet interweniującej w wydarzenia historyczne. Rycerz Niepokalanej. Ciekawe książki religijne i patriotyczne!

5. Zachęcamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w środę 17.30.  Szczególnie gorąco módlmy się o POKÓJ na Ukrainie, w Polsce i na całym świecie.

6. Szykujemy się na Jubileusz z racji 25- lecie powstania naszej parafii
w czerwcu, w dn.12–19 odbędą się Misje Parafialne, poprowadzi o. Radosław Solon -Kapucyn. Zbieramy fanty na loterię na festyn rodzinny, który odbędzie się 19 czerwca na zakończenie Misji.Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!