5 Niedziela Wielkanocna - 15.V.2022


1. Dziś w naszej Parafii zbiórka ofiar na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku przybył kleryk I roku, który wygłosi Słowo Boże i zbierze ofiary.

2. Nabożeństwo majowe do Matki Bożej odprawiane jest codziennie po wieczornej Mszy św.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek (16 V) święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski.
- w środę (18 V) wspomnienie św. Jana I, Papieża i Męczennika.
- w piątek (20 V) wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, Prezbitera.
- w sobotę (21 V) wspomnienie św. Krzysztofa Magallanesa i Towarzyszy, Męczenników.

4. Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów KŻR naszej Archidiecezji odbędzie się w sobotę (21 V) w Katedrze Białostockiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00, a Msza św. o godz. 12.00 w Katedrze.

5. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca w całości na budowę naszego kościoła.

6. Zapraszamy do lektury majowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. Jego głównym tematem jest MACIERZYŃSTWO. Jest wiele artykułów o Matce Bożej. Rycerz Niepokalanej.

7. Zachęcamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w środę 17.30. Módlmy się o POKÓJ na Ukrainie, w Polsce i na całym świecie.

8. Szykujemy się na Jubileusz z racji 25- lecie powstania naszej parafii w czerwcu, w dn.12–19 odbędą się Misje Parafialne, poprowadzi o. Radosław Solon -Kapucyn. Zbieramy fanty na loterię na festyn rodzinny, który odbędzie się 19 czerwca na zakończenie Misji.
Będziemy stawić krzyż misyjny, cokół już został wykonany, trzeba zakupić figurę Pana Jezusa, proponuję kółka różańcowe, (kosztuje 1000 zł).

9. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, za wspaniałą uroczystość, przygotowanie swoich dzieci, dekorację kościoła oraz dar ołtarza, uroczyste ampułki, oraz ofiarę. Pani Halince- katechetce, kościelnemu i wszystkim zaangażowanym.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!