7 Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie 29.V.2022


1. Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się w środę (1 VI) i będzie odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10.00.

2. W tym tygodniu obchodzimy:
● w poniedziałek (30 V) święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Białymstoku.

● w środę (1 VI) wspomnienie św. Justyna, Męczennika. Jest to Dzień Dziecka. Zachęcamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w środę 17.30.  Szczególnie módlmy się o POKÓJ na Ukrainie, w Polsce i na całym świecie.

● w czwartek (2 VI) wspomnienie św. Marcelina i Piotra, Męczenników. modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
● w piątek (3 VI) wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników z Ugandy. 1-szy piątek (3 VI) - kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych;
● 1-sza sobota (4 VI) - modlimy się w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi. Adoracja Najświętszego Sakramentu 17.15. i wymiana tejemniczek różańcowych.

4. Za tydzień (5 VI) uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to 1-sza niedziela miesiąca czerwca. Po Mszy św. o godz. 10.00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

5. Za dwa tygodnie (w uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 12 VI) kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

6. Spotkanie klas 8 do bierzmowania wyjątkowo 5 czerwca na Mszy godz. 12.00, ostatnie przed wakacjami.

7. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. Na budowę kościoła zebrano 5476zł.

8. Już za dwa tygodnie Jubileusz z racji 25- lecie powstania naszej parafii, w dn.12–19 czerwca odbędą się Misje Parafialne, poprowadzi o. Radosław Solon -Kapucyn.
Proszę o modlitwę w intencji Misji św. i misjonarza.
Zbieramy fanty na loterię na festyn rodzinny, który odbędzie się 19 czerwca na zakończenie Misji godz. 13.30.

Zostaną rozniesione zaproszenia z programem na Misje i okolicznościowy folder.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!