23 Niedziela zwykła 4.IX.2022


1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10:00 będzie Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy!

2. Dziś ofiary na tacę są zbierane na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
- we środę (7 IX) wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, Kapłana i Męczennika;
- w czwartek (8 IX) święto Narodzenia NMP, czyli Matki Bożej Siewnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, i 18:00.
- w piątek (9 IX) wspomnienie św. Piotra Klawera, Kapłana.
- w następną niedzielę (11 IX) przed kościołem będzie zbiórka do puszki na KUL i Centrum Pastoralno - Katechetyczne w Białymstoku.

4. Spotkanie grup i członków Żywego Różańca, dzień skupienia, odbędzie się przy katedrze białostockiej w sobotę 10 września 2022 r. Rozpoczęcie o godz. 10:00 w sali nr 12, Msza św. w katedrze o godz. 12:00, zakończenie ok. godz. 14:00".

5. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników administracji rządowej i samorządowej do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę (11 IX) br. według następującego porządku: godz. 11.00 - modlitwa różańcowa, godz. 12:00 - Msza Święta. Dojazd we własnym zakresie.

6. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Przypominamy w nim, jakże aktualne dziś przesłanie Jana Pawła II, że "jedynie w miłosierdziu Boga współczesny świat znajdzie pokój", wypowiedziane przed 20 laty w Krakowie-Łagiewnikach. Polecamy rozmowę-świadectwo ze znanym aktorem Lechem Dyblikiem, w której opowiada on o swej drodze wyjścia z nałogu i pojednaniu z Bogiem i najbliższymi. W miesięczniku pojawiły się nowe rubryki: "Życie duchowe", "Świeccy w Kościele", "Młodzi pytają" i "Maryja w literaturze". Cena 4 zł.

7. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii oraz wpłacane na konto parafialne.

8. Zapraszamy chłopców na ministrantów, zachęcam starszych mężczyzn, może z synami do służby przy ołtarzu.

9. Za tydzień (11.09) na Mszy o 12:00 spotkanie dzieci do I komunii św.
Za dwa tygodnie 18. 09 spotkanie młodzieży do bierzmowania klasy 8 i klasy 1 szkoły średniej.


Życzymy Wszystkim wielu łask Bożych, dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!