28 Niedziela zwykła 9.X.2022


1. W piątek (14.10), będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej o godz. 18:00 oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

2. W sobotę (15.10), przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17:15, w niedzielę po Mszy o 10:00.

4. W najbliższą niedzielę (16.10), będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

5. Od 1 do 3.11 w wypominkach o godz. 17:00 i Mszy św. o 18:00 modlić się będziemy za zmarłych. Przed wejściem do kościoła znajdziecie kartki na których można wpisać imiona zmarłych a następnie złożyć je w kancelarii, zakrystii. Można zaznaczyć w jaki dzień modlitwy chcemy włączyć naszych zmarłych.

6. Przy wyjściu z kościoła naszymi ofiarami możemy wspomóc KUL i Centrum Formacji Świeckich naszej Archidiecezji.

7. Zapraszamy do scholii, próba w sobotę 14:00 na plebanii.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!