32 Niedziela zwykła 6.XI.2022


1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10:00 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i adoracja.

2. Dziś gościmy w naszym kościele kleryka AWSD w Białymstoku, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

3. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią Świętą.

4. W tym tygodniu:
- w poniedziałek (7 XI) rozpoczyna się w Katedrze Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej.
- we środę (9 XI) święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
- w czwartek (10 XI) wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.
- w piątek (11 XI) wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. Jest to Narodowe Święto Niepodległości - módlmy się za naszą OJCZYZNĘ. Msze o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Po Mszy o 9:00 program słowno- muzyczny. Nasza parafia w tym dniu ma zaproszenie na Msze do katedry w ramach Nowenny godz. 18:00.
- w sobota (12 XI) wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika.

5. W następną niedziele (13.XI) ofiary do puszek na kościół prześladowany.

6. Zapraszamy do lektury nowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. Przypominamy w nim o świętości, która jest drogą życia chrześcijan. Jeden z artykułów poświęcony jest Ruchowi Czystych Serc troszczącemu się o wolność i czystość młodych ludzi. Inny z tekstów omawia trudny problem targnięć się na swoje życia wśród dzieci i młodzieży, a z wywiadu z lekarzami z Białostockiego Hospicjum Dziecięcego możemy dowiedzieć się o ich pracy, a także jak towarzyszyć dzieciom w ich chorobie i odchodzeniu. Polecamy też materiały pomocne we wzrastaniu duchowym, takie jak: "Modlitwa i asceza", "Kryzys - przekleństwo czy szansa?" oraz rozważania na temat Ewangelii odczytywanej w listopadowe niedziele i święta.

7. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii oraz wpłacane na konto parafialne.
*. W piątek pożegnaliśmy na cmentarzu +śp. Andrzej Sadowski, rodzina zamiast kwiatów wystawiła puszkę i złożyła na budowę kościoła 775zł +100$. Bóg zapłać.

8. Zapraszam na bal Andrzejkowy 26 listopada sobota w restauracji LECH, początek godz. 19:00.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - wielu łask Bożych, dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!