2 Niedziela Adwentu - 4 XII 2022


1. Dziś jest Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Przy wyjściu ze świątyni są zbierane ofiary do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Taca na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

2. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10:00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

3. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dzieci 1-komunijnych i rodziców, a po Mszy św. katecheza. - w następną niedzielę (11 XII) po każdej Mszy św. błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

4.  Msze święte o Matce Bożej w Adwencie - RORATY - są odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18:00 i w soboty o godz. 7:00. ZAPRASZAMY! Młodzież do bierzmowanie raz w tygodniu uczestniczy w Roratach.

5. OPŁATKI można nabywać w zakrystii i na plebanii. Dochód będzie przeznaczony na budowę naszego kościoła.

6. W tym tygodniu wspominamy:
- w wtorek (6 XII) wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa.
- we środa (7 XII) wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu również od 17:30.
- w czwartek (8 XII) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to Dzień Świętości Życia. Można w tym dniu podjąć duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Od godz. 12:00 do 13:00 jest Godzina Łaski dla świata. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 16:30 i 18:00.
- w sobota (10 XII) wspomnienie NMP Loretańskiej.

7. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się przed IV niedzielą Adwentu (16, 17, 18 XII) piątek, sobota, niedziela, godz. 7:00, 16:30, 18:00, poprowadzi O. profesor dr hab. Ignacy Kosmana z Niepokalanowa.

8. CARITAS  rozprowadza świece wigilijne. Są świece duże po 25 zł i świece małe po 15 zł. Całkowity dochód na pomoc dla ubogich.
Przy obrazie MB można składać żywność, nasza jałmużna, dla ubogich na paczki świąteczne.

9. Ukazał się grudniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Z artykułu "Najpiękniejsze Święta, bo niosą Chrystusa" dowiemy się, jak tradycje i zwyczaje świąteczne mogą nam pomóc odnowić relację z Bogiem i budować bliskie więzi rodzinne i społeczne.
Polecamy również rozmowę z pedagogiem i psychologiem z Archidiecezjalnej Poradni Życia Rodzinnego pod tytułem "Dziecko - dar od Boga czy luksus dla nielicznych?".
Pomocą w przeżywaniu Adwentu i w duchowym przygotowaniu do świąt są artykuły "Modlitwa a rachunek sumienia", "Recepta na dobry humor" oraz krótkie rozważania Ewangelii na niedziele Adwentu i Uroczystość Bożego Narodzenia.
Do "Dróg Miłosierdzia" dołączony jest przygotowany przez Księży Werbistów kalendarz na nadchodzący rok 2023.

10. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii oraz wpłacane na konto parafialne.

11. Do 8 XII do godz. 12:00 możemy składać przy kościele elektrośmieci


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - wielu łask Bożych, dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!