5 Niedziela zwykła - 5.II.2023


1. W tym tygodniu przypada:
- poniedziałek (6 II), wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
- piątek (10 II) wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
- sobota (11 II) wspomnienie NMP z Lourdes. Światowy dzień chorego.

2. W środę 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Za tydzień na Mszy o 12:00 spotkanie dzieci i rodziców do pierwszej komunii św.

4. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru "Dróg Miłosierdzia". Znajdziemy w nim m.in. artykuł pt. „Łagodna siła wiary, mądrości i prawdy” o duchowym dziedzictwie, jakie pozostawił nam papież Benedykt XVI, rozmowę z siostrami kamedułkami z klasztoru w Tyszowcach nawiązującą do Dnia Życia Konsekrowanego, a także w związku z obchodzonym 11 lutego Światowym Dniem Chorego materiał poświęcony Hannie Chrzanowskiej, błogosławionej pielęgniarce, prekursorce opieki hospicyjnej.
W kontekście ostatnich, nagłaśnianych w mediach, deklaracji wystąpienia ze wspólnoty Kościoła Katolickiego, warto zapoznać się z artykułem mówiącym o konsekwencjach apostazji.
Zachęcamy również do zapoznania się z nową ramówką archidiecezjalnego „Radia i”, z nowymi pasmami programowymi i ciekawymi audycjami.
Nowy Rycerz Niepokalanej 5zł.

5. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne małżeństw niesakramentalnych, które odbędzie się 9 lutego (środa). Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00 w starym kościele Farnym. Następnie spotkanie formacyjno-integracyjne w sali za Katedrą.

6. Zapraszamy na Parafialny Bal Karnawałowy w restauracji „LECH” - 18 luty, godz. 19:00. Różne atrakcje, możemy przynosić gadżety na licytacje, które wspomogą naszą budowę.

7. Na hospicjum „Dom Opatrzności Bożej” zebrano i przekazano 750zł.


Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia!