7 Niedziela zwykła - 19.II.2023


1. Dziś spotkanie młodzieży do bierzmowania na Mszy godz. 12:00.

2. Za tydzień będziemy gościć w naszym kościele przedstawiciela AWSD w Białymstoku, który będzie razem modlił się i zbierał ofiary na potrzeby seminarium.

3. W tym tygodniu:
- w wtorek (21 II) wspomnienie św. Piotra Damianiego,  Biskupa i Doktora Kościoła.

4. CARITAS Archidiecezji Białostockiej prosi o przekazanie 1 % podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS znajduje się na stronie internetowej Caritas, a także na ulotkach i plakacie.

5. We środę, Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas podejmowania naszych postanowień.
Msza z posypaniem głów popiołem godz. 7:00, 16:30 , 18:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 14 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszym kościele:
- DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 17:15 oraz w niedzielę po Mszy 12:00
- GORZKIE ŻALE: w środy i soboty po wieczornej Mszy. W niedzielę po Mszy 10:00.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dn. 31 III, 1.IV, 2.IV zakończenie w Niedzielę Palmową.

8. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza w Środę Popielcową - 22 lutego 2023 roku do wspólnej modlitwy w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa. Następnie od 19:00 do 20:00 będzie miała adoracja Najświętszego Sakramentu (w ciszy). Modlitwa ta odbywa się 22 dnia każdego miesiąca w kaplicy przy klasztorze Sióstr Pasterzanek w Białymstoku przy ul. Orzeszkowej 5/2.

9 . Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na doroczne spotkanie członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które odbędzie się w najbliższy czwartek 23 lutego. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18:00 odprawioną w dolnym kościele parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku.

10. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii oraz wpłacane na konto parafialne. Dzisiejsze ofiary w całości na budowę kościoła.

11. Zapraszamy dorosłych na chór w niedzielę 18:00 w salce na plebanii.
Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - wielu łask Bożych, dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!