1 Niedziela Wielkiego Postu - 26.II.2023


1. Dziś w naszej parafii gościmy kleryka roku propedeutycznego, Seminarium Duchownego w Białymstoku, razem modli się o powołania kapłańskie i prosi o ofiary na seminarium.

2. W tym tygodniu:
- w środę (1 III) Dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

3. Za tydzień 1-sza niedziela marca: po Mszy św. o godz. 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Za tydzień (5 III) jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem zbiórka do puszki na Misje - AD GENTES. Taca na potrzeby Archidiecezji.

4. Pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
Pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych od 8:30.
Pierwsza sobota czcimy NMP, adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:15 i wymiana tajemniczek różańcowych.
4 marca uroczystość św. Kazimierza królewicza.Po wieczornej Mszy zapraszamy na wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie.

5. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszym kościele:
- DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 17:15, a w niedzielę po Mszy o 12:00.
- GORZKIE ŻALE: w środy i soboty po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10:00.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach oraz w rekolekcjach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

6. REKOLEKCJE Wielkopostne rozpoczną się przed niedzielę Palmową (piątek, sobota, niedziela) 31marca, 1, 2 kwietnia. Poprowadzi ks. Adam Sokołowski.

7. Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ, które są do wzięcia ze stolików przy wyjściu z kościoła. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i składając ofiarę do skarbonki, możemy pomóc ludziom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (16 IV). Możemy też składać produkty spożywcze na paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii.

8. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: na tacę i konto bankowe.
W środę popielcową do puszki na pomoc Ukrainie zebrano 1451. Na budowę kościoła zebrano 4904,70. Na Syrię zebrano 1866. Dziękuję serdecznie za pomoc.

9. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za bal karnawałowy; po rozliczeniu na budowę kościoła zostało 5200zł.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, owocnego czasu Wielkiego Postu!