2 Niedziela Wielkiego Postu - 5.III.2023


1. Dziś taca na potrzeby Archidiecezji, puszka na misje Ad Gentes. Dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami.

2. W tym tygodniu:
- w środę (8 III) wspomnienie św. Jana Bożego. Międzynarodowy dzień kobiet, zachęcamy do modlitwy w intencji niewiast.

3. Za tydzień na Mszy o 12:00 spotkanie dzieci i rodziców przed Pierwszą komunią św.

4. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszym kościele:
- DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 17:15, a w niedzielę po Mszy o 12:00.
- GORZKIE ŻALE: w środy i soboty po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach oraz w rekolekcjach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

5. REKOLEKCJE Wielkopostne rozpoczną się przed niedzielę Palmową (piątek, sobota, niedziela) 31 marca, 1, 2 kwietnia. Poprowadzi ks. Adam Sokołowski.

6. Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ, które są do wzięcia ze stolików przy wyjściu z kościoła. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i składając ofiarę do skarbonki, możemy pomóc ludziom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (16 IV). Możemy też składać produkty spożywcze na paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii.

7. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: na tacę i konto bankowe.
W ubiegłą niedzielę na seminarium zebrano 3713 zł. Dziękuję serdecznie.

8. Zapraszamy do lektury marcowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Zamieszczony list pasterski naszego Arcybiskupa Metropolity, wzywający do uznania prawdy o naszym grzechu i Bożym Miłosierdziu, a także wielkopostne zamyślenia bł. Michała Sopoćki i rozważania do niedzielnych Ewangelii. 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypada Dzień Świętości Życia. Z tej okazji proponujemy rozmowę ze specjalistą z dziedziny naprotechnologii oraz wywiad z siostrą nazeratanką prowadzącą Dom Samotnej Matki i Dziecka w Supraślu. Warto przeczytać również artykuł o lenistwie duchowym, jak słabość przemienić w siłę.

9.  Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla Związków Niesakramentalnych, które odbędą się w dniach 9 i 10 marca 2023 r. (czwartek i piątek). Msza Święta z nauką rekolekcyjną będzie odprawiana o godz. 17:30 w starym kościele Farnym.

10. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu wysłuchaliśmy w parafiach list Arcybiskupa Józefa Guzdka, w którym Metropolita wspomina o trwających pracach przy przebudowie ołtarza dedykowanego Matce Bożej Miłosierdzia. Uroczyste poświęcenie wspomnianej kaplicy planowane jest na uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia tj. 16 listopada br. Dlatego zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity w niedzielę 12 marca będziemy mogli złożyć ofiary na tacę na ten cel.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, owocnego czasu Wielkiego Postu!