3 Niedziela Wielkiego Postu - 12.III.2023


1. Dziś taca na przebudowę ołtarza dedykowanego Matce Bożej Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej. Uroczyste poświęcenie wspomnianej kaplicy planowane jest na uroczystość Matki Bożej Miłosierdzia tj. 16 listopada br.

2. W tym tygodniu:
- poniedziałek (13 III) 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
- piątek (17 III) wspomnienie św. Patryka, biskupa.
- sobota (18 III) dzień imienin ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego
W następną niedzielę (19 III) dzień imienin ks. Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego.

3. Za tydzień na Mszy o 12:00 spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem.

4. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszym kościele:
- DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 17:15, a w niedzielę po Mszy o 12:00.
- GORZKIE ŻALE: w środy i soboty po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach oraz w rekolekcjach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

5. REKOLEKCJE Wielkopostne rozpoczną się przed niedzielę Palmową (piątek, sobota, niedziela) 31 marca, 1, 2 kwietnia. Poprowadzi ks. Adam Sokołowski.

6. Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ, które są do wzięcia ze stolików przy wyjściu z kościoła. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i składając ofiarę do skarbonki, możemy pomóc ludziom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (16 IV). Możemy też składać produkty spożywcze na paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii.

7. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: na tacę i konto bankowe.
W ubiegłą niedzielę na Archidiecezję zebrano 2320,73 zł. Do puszki na misje Ad Gentes 1023zł. Dziękuję.

8. Zapraszamy do lektury marcowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Zamieszczony list pasterski naszego Arcybiskupa Metropolity, wzywający do uznania prawdy o naszym grzechu i Bożym Miłosierdziu, a także wielkopostne zamyślenia bł. Michała Sopoćki i rozważania do niedzielnych Ewangelii. 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypada Dzień Świętości Życia. Z tej okazji proponujemy rozmowę ze specjalistą z dziedziny naprotechnologii oraz wywiad z siostrą nazeratanką prowadzącą Dom Samotnej Matki i Dziecka w Supraślu. Warto przeczytać również artykuł o lenistwie duchowym, jak słabość przemienić w siłę.

9.  Rekolekcje Wielkopostne parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 19-21 marca, niedziela, poniedziałek, wtorek, w Starym kościele farnym w Białymstoku. Msza św. codziennie o godz. 19:30. Rekolekcje pod hasłem "Królestwo Ukrzyżowanego" poprowadzi Werbista o. Henryk Ślusarczyk. Zapraszamy do uczestnictwa.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, owocnego czasu Wielkiego Postu!