4 Niedziela Wielkiego Postu - 19.III.2023


1. Dziś taca w całości na budowę naszego kościoła.

2. Dziś na Mszy o 12:00 spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem.
Dziś (19 III) dzień imienin ks. Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego.

3. W tym tygodniu:
- poniedziałek (20 III) uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze 7:00 i 18.00.
- sobota (25 III) uroczystość Zwiastowania NMP, msze 7:00, 16:30, 18:00. Dzień świętości życia. Duchowa adopcja dziecka poczętego.

4. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszym kościele:
- DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 17:15, a w niedzielę po Mszy o 12:00.
- GORZKIE ŻALE: w środy i soboty po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach oraz w rekolekcjach wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

5. REKOLEKCJE Wielkopostne rozpoczną się przed niedzielę Palmową (piątek, sobota, niedziela) 31 marca, 1, 2 kwietnia. Poprowadzi ks. Adam Sokołowski.

6. Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ, które są do wzięcia ze stolików przy wyjściu z kościoła. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i składając ofiarę do skarbonki, możemy pomóc ludziom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (16 IV). Możemy też składać produkty spożywcze na paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii.

7. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: na tacę i konto bankowe. W ubiegłą niedzielę na ołtarz Matki Bożej Miłosierdzia w Katedrze zebrano 2465zł.

8. Zapraszamy do lektury marcowego numeru "Dróg Miłosierdzia". zamyślenia bł. Michała Sopoćki i rozważania do niedzielnych Ewangelii. 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypada Dzień Świętości Życia. Z tej okazji proponujemy rozmowę ze specjalistą z dziedziny naprotechnologii oraz wywiad z siostrą nazeratanką prowadzącą Dom Samotnej Matki i Dziecka w Supraślu. Warto przeczytać również artykuł o lenistwie duchowym, jak słabość przemienić w siłę.

9. Za tydzień zapraszamy na kiermasz palm i ozdób świątecznych, przygotowanych przez seniorów naszego klubu.

10. Do nabycia świece Caritas, "paschałki" na stół wielkanocny cena 10 zł.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, owocnego czasu Wielkiego Postu!