5 Niedziela Wielkiego Postu - 26.III.2023


1. REKOLEKCJE Wielkopostne rozpoczną się w tym tygodniu przed niedzielę Palmową (piątek, sobota, niedziela). Poprowadzi ks. Adam Sokołowski. Msze odbędą się w piątek i sobotę w godzinach 7:00, 16:30, 18:00 a w niedzielę według porządku niedzielnego.

2. Parafialny Zespół CARITAS zbiera artykuły na paczki świąteczne dla ubogich z naszej Parafii. Można  przynosić żywność o długim terminie ważności. Dary te można składać do kosza przy obrazie Matki Bożej. Można też złożyć ofiarę na zakup tych rzeczy.
Paczki będą wydawane w wieli poniedziałek 3 kwietnia od godz. 9:00 do 10:00.

3. Rozprowadzane są świece paschałki do liturgii Wigilii Paschalnej oraz zapalimy podczas śniadania wielkanocnego. Ceny: 10 zł. Zakup świecy wspiera dzieła CARITAS.

4. W tym tygodniu obchodzimy:
- 1-sza sobota miesiąca, czcimy Niepokalane Serce NMP. Wymiana tajemniczek różańcowych. Po Mszy 16:30 adoracja NS.

5. Za tydzień (2 IV) Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.
O 19:15 Parafialna Droga Krzyżowa ulicami osiedla, gromadzimy się przy Krzyżu ul. Polowa, Niewodnicka, Meksykańska.

6. Nabożeństwa pasyjne w czasie Wielkiego Postu w naszym kościele:
- DROGA KRZYŻOWA: w piątki o godz. 17:15, a w niedzielę po Mszy o 12:00.
- GORZKIE ŻALE: w środy i soboty po wieczornej Mszy św. W niedzielę po Mszy o 10:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział można uzyskać odpust zupełny.

7. Zachęcamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w środy 17:30. A po Mszy wieczornej zapraszamy na wielkopostną Adorację krzyża.

8. BÓG ZAPŁAĆ! za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. Na budowę kościoła zebrano 5710zł.

9. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Możemy przynosić stare palmy, zostaną spalone w Wielką Sobotę.

10. Zapraszamy na kiermasz palm i ozdób wielkanocnych, wykonanych przez naszych seniorów z Klubu przy parafii.

11. Zaraz po świętach (12 IV 23) zapraszamy wszystkich chętnych na rekolekcje ewangelizacyjne, osoby pragnące doświadczyć obecność Boga, poszukujących, wątpiących. Przyjdź. Za tydzień będą świadectwa osób, które doświadczyły tej bliskości. Serdecznie zapraszamy.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia, owocnego czasu Wielkiego Postu!