Niedziela Palmowa - 2.IV.2023


1. Dziś niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.
O godz. 19:15 Droga Krzyżowa ulicami osiedla, rozpoczynamy ul. Polowa i Niewodnicka.

2. W tym tygodniu obchodzimy:
- w wtorek od godz. 8:30 odwiedzimy chorych, proszę o zgłaszanie
- WIELKI CZWARTEK (6 IV) - dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Krzyżma w Katedrze o godz. 9:00 i poświęcenie Olejów Świętych. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18:00. Po Mszy św. adoracja w Ciemnicy do 22:00.
- WIELKI PIĄTEK (7 IV) - dzień męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu, kościół otwarty od godz. 8:00 i adoracja do 22:00. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża o godz. 18:00, a następnie 1-szy dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się także post w Wielką Sobotę.
- WIELKA SOBOTA (8 IV) – kościół otwarty od 8:00 adoracja przy Grobie Bożym, poświęcenie pokarmów od godz. 10:00, co godzinę do 16:00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji, Próba o 14:00.
Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19:00, a potem adoracja w Grobie Pańskim przez całą noc.
- WIELKANOC (9 IV) - dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6:00 (Rezurekcja), przed Mszą św. Procesja Biała, (wokół kaplicy) a następna Msza o godz. 9:00, i 10:00. Wieczorem nie ma.
- Drugi dzień Świąt (10 IV) Msze 8:00, 10:00, 12:00, wieczorem nie ma. NABOŻEŃSTWA OD CZWARTKU DO PONIEDZIAŁKU (10 IV) W NOWYM KOŚCIELE.


3. W czasie Triduum Paschalnego kancelaria parafialna będzie NIECZYNNA.

4. BÓG ZAPŁAĆ! – Państwu Rutkowskm za ofiarowanie Paschału na tegoroczne Święta Wielkanocne. Dziękuję za ofiary na kwiaty do grobu Bożego.

5. Ukazał się kwietniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Jego myślą przewodnią są słowa:
"Nie ma Go tu! Zmartwychwstał". Artykuł "Przeżyjmy z wiarą święta paschalne", będący przewodnikiem po Triduum. Na ostatniej stronie miesięcznika jest też propozycja modlitwy przed śniadaniem wielkanocnym. Polecamy teksty o obchodzonym w drugą niedzielę wielkanocną Święcie Miłosierdzia Bożego z informacjami obchodach tego święta w naszej archidiecezji. Warto przeczytać artykuł "Czy świętość wymaga obrony?", będący reakcją na medialne ataki na osobę Jana Pawła II.

6. AWSD w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) w dniach 14 - 16 kwietnia 2022 r. Rekolekcje rozpoczną się w piątek o godz. 16:30, a zakończą w niedzielę po południu. Szczegóły na stronie internetowej seminarium.

7. XI PIESZA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w Białymstoku odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia, 16 kwietnia br. Jedna z grup wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 12:30. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Nie trzeba się zapisywać.

8. Zachęcamy serdecznie do adoracji Najświętszego Sakramentu w środę 17:30. Szczególnie gorąco módlmy się o POKÓJ na Ukrainie, w Polsce i na całym świecie.

9. W PONIEDZIAŁEK 3 IV, na plebanii, wydawane paczki dla potrzebujących od 9:00 do 10:00.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - błogosławionej niedzieli i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia!