Plan Misji na 25 – lecie Parafii Przemienienia Pańskiego.
Kliknij aby zobaczyć.


12 Niedziela zwykła 19.VI.2022


1. Dziś zakończenie Misji z racji jubileuszu 25 lecia powstania naszej parafii.
Misyjnym romyślaniom przewodniczył przez cały tydzień ojciec Radosław Solon kapucyn. Niech ta rocznica będzie dla nas umocnieniem duchowym naszej wspólnoty parafialnej. A w rodzinach umocnieniem miłości, zrozumienia i pokoju. Ks. Bp. Henrykowi Ciereszko dziękujemy za obecność. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na zakon Kapucynów, podziękowanie dla O. Radosława. Serdecznie dziękuję naszym parafianom, którzy bardzo mocno włączyli się w prace przygotowawcze do naszego Jubileuszu: Państwu Aponiewicz, Wyłuda, Kulikowskim, Szymanowicz, Mieczkowskim, Rafało, Andrukiewicz, Malinowskiej, Przestrzelskiej, Pietruszko, Kordek, Maleszewskiemu, Muczyńskim, Komar, Panu wójtowi gminy Turośń Kościelna Grzegorzowi Jakuć z pracownikami, Panu kościelnemu Michałowi, organiście Stanisławowi, ministrantom i wielu innym. Serdecznie dziękuję.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 są odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, Czerwcowe i Procesja Biała. Zapraszamy do udziału. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek (23 VI). Odbędzie się w tym dniu błogosławienie dzieci oraz kwiatów i ziół (wianuszki). Składamy, raz jeszcze, serdeczne podziękowania za przygotowanie ołtarzy na Procesję Bożego Ciała tym, którzy się bardzo natrudzili przy tej pracy. BÓG ZAPŁAĆ!

3. W tym tygodniu obchodzimy:
● we wtorek (21 VI) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.
● w środę  (22 VI) wspomnienie św. Paulina z Noli, Biskupa.
● w czwartek (23 VI) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
● w piątek (24 VI) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
● w piątek (24 VI) o godz. 18:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy, dzieci, wychowawców i rodziców.
● w sobotę (25 VI) wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. 41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka odbędzie się w dniach 25 - 26 czerwca (sobota - niedziela). Pielgrzymka wyruszy w sobotę (25 VI) o godz. 7.00 ze Świętej Wody. Nocleg jest planowany w Sokółce. Zakończenie Pielgrzymki w Różanymstoku uroczystą Mszą Świętą o godz. 17.00 pod przewodnictwem Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego.

5. Zapraszamy do lektury czerwcowego numeru czasopisma „Drogi Miłosierdzia”. Rycerz Niepokalanej.

6. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii: zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień taca na budowę naszego kościoła.


Życzymy Wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia, zdrowia duszy i ciała!